New media explorer je názov prvého ročníka medzinárodného festivalu Nových médií, ktorý sa uskutoční v dňoch 1. až 5. októbra 2008 vo Východoslovenskej Galérii, na Hlavnej č.27 v Košiciach. Pre tých, ktorých zaujímajú nové formy digitálneho výtvarného umenia, je pripravená výstava najlepších študentských prác ateliérov nových médií zo Slovenska a USA.
Slovensko budú reprezentovať predovšetkým diela z prostredia Ateliéru nových médií Fakulty umení v Košiciach, ako aj umelecké výstupy Katedra intermédií a digitálnych médií Akadémie umení v Banskej Bystrici, nebudú chýbať ani študentské práce Katedry intermédií na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.
Autori projektu Mgr. Art Tomáš Marušiak a MgA. Michal Murin ArtD. si od tejto výstavy sľubujú najmä zvýšenie záujmu o umenie nových médií.
Súčasťou výstavy bude verejná videoprojekcia, ktorá predstaví súčasné trendy vo videoarte, diváci si budú môcť “vyskúšať” aj niektorú z digitálnych interaktívnych inštalácií košických študentov. Podujatie, ktoré sa koná pod záštitou Americkej ambasády v Bratislave, poctí svojou návštevou aj známy americký videoartista a pedagóg Skip Blumberg, ktorého verejná prednáška odznie 3. októbra 2008 o 15.h. v priestoroch Východoslovenskej galérie v Košiciach. Význam a rozmer tohto podujatia potvrdzuje aj fakt, že časť výstavy bude prezentovaná od 6. októbra 2008 v Banskej Bystrici a od 9. októbra 2008 v Bratislave.

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…