Zespół

ramas – gitara, śpiew
depa – gitara
remik – bas
memon – perkusja

Zespół HEAD HUNTERS zadebiutował na poznańskiej scenie muzycznej w czerwcu 1995 roku. Wtedy też nagrał swoją pierwszą kasetę demo. Rozprowadzana na koncertach i w poznańskim środowisku muzycznym zdobyła sobie uznanie.

Nazwa zespołu wzięła się od tytułu sławnego pianisty i kopmozytora jazzowego Herbiego Hancocka. Muzycy kapeli HEAD HUNTERS posiadają długą praktykę w graniu jak i obyciu na scenie. Jednoznaczne zdefiniowanie stylu muzyki jaki wykonują jest bezcelowe, bo prawie każdy gatunek muzyki, z wyjątkiem disco polo, jest dla zespołu inspiracją.

Na drugiej kasecie pt. „NAILS” w utworze „I need quiet” zaśpiewał Marcin Figas z zespołu DOG FAMILY oraz w utworze „I’m not worth anything” Kryspin Olszowy (VOYTEK). W marcu 1997 roku zespół zdobył główną nagrodę na ALTERNATIVE ROCK FESTIVAL w Lublinie. Po festiwalu zespół nagrał następną kasetę „MY GREEN EYES”. Pochodzący z niej utwór „HH & PRZYJACIELE”, powstały pod wpływem kultury afrykańskiej, został zarchiwizowany w MUZEUM INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH przy MUZEUM NARODOWYM w Poznaniu.

Grupa HEAD HUNTERS zagrała dotychczas we wszystkich liczących się klubach w Poznaniu (CK ZAMEK, BRATNIAK, PIEKŁORAJ, CICIBÓR, BLUES CLUB, PIEKŁORAJ).

W 1997 roku zespół wystąpił na poznańskich JUWENALIACH’ 97 obok LADY PANK, O.N.A., FIREBIRDS i PIVO. Po koncercie zespół zebrał pochlebne recenzje i został zaproszony do programu LUZ, gdzie nagrał cilp (TVP1) do „River of time”. W czerwcu 1997 roku zespół dostał propozycję podpisania kontraktu z firmą KOCH Int. Do podpisania jednak nie doszło. Za to w sierpniu 1997 zespół brał udział w finale MAYDAY ROCK FESTIVAL. Utwór „Nails” znalazł się na taśmie kompilacyjnej z festiwalu.

Lider zespołu Marek Wojciechowski pracował jako wokalista z zespołem PIVO. Grał także jako gitarzysta z takimi muzykami jak Maciej Starosta (ACID DRINKERS, FLAPJACK, HOUK), Janhz (FLAPJACK), Marcin Figas (DOG FAMILY).
W grudniu 1997 zespół HEAD HUNTERS wystąpił w programie HALO GRAMY! (Polsat2).

Drugi już występ na poznańskich JUWENALIACH’ 98 miał miejsce w maju tego roku obok HEY’a, EDYTY BARTOSIEWICZ i HOMO TWIST. W tym samym roku miał miejsce występ w Warszawie na festiwalu NOWE TWARZE XL, a w czasopiśmie pod tym samym tytułem dostał świetną recenzję. Koncert oraz program poświęcony festiwalowi został zarejestrowany dla TV Regionalnych, a także ATOMIC TV.
Podsumowanie roku 1998 to dwie nowe płyty „NOC ZAPALA ŚWIATŁA” oraz „POETA”.
Tradycyjnie jak w latach poprzednich zespół był gościem na JUWENALIACH’ 99. Tym razem zagrał wraz z PUDELSAMI, MACKIEM MALEŃCZUKIEM, ACID DRINKERS, GUESS WHY, T’LOVE.
Rok 1999 był wielką nadzieją na wydanie płyty przez firmę SONY Music, lecz skończyło się tylko na nagraniu kasety demo. Pod koniec roku Gazeta Wyborcza w rankingu najlepszych zespołów niezależnych Wielkopolski z miasta Poznań wybrała zespół HEAD HUNTERS.
W roku 2000 zespół postanowił wydać płytę własnymi siłami. W lutym został zarejestrowany nowy materiał na płytę „CODA”. Będzie ona wydana w profesjonalnym stylu oraz rozprowadzana już nie tylko na koncertach i w podziemiu, ale w sklepach muzycznych. Promocja płyty będzie odbywać się na koncertach oraz poprzez udzielanie wywiadów telewizyjnych i radiowych.


myspace.com/bandheadhunters
headhunterspoznan.pl/
youtube.com/user/kanibanemassta
megatotal.pl/albums/album.php...

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…