Lie To Me dizisinin bu bölümüne kadar izlediğim en iyi sahnesiydi.

Tim Roth'un başrollüğündeki dizide Cal Lightman'ı canlandırıyor ve dizinin hakkını muhteşem veriyor.

Sahneyi anlatmak gerekirse; sanığın, Hintli bir kızın cinayetine ikinci dereceden neden olduğu düşünülüyor, ancak yeterli kanıt olmadığı için suçlanamıyor.

Tam kapıdan elini kolunu sallaya sallaya çıkacakken, içeriye intihar eden Hintli kızın babası giriyor ve neler olduğunu anlatıyor.

Burada devreye Cal Lightman'ın orijinal yöntemleri giriyor ve sanığı -kendisine hayran kalacağım şekilde- sıkıştırıp cevabı alıyor ve arkasındaki sarışın çakması polis onu ikinci derece cinayetten yani insan hayatına kast etmekten tutukluyor.

Bu kadın, sanığın suçlu olduğunu söylerken sesindeki ton, öylesine otoriter, karizmatik, baskın ve havalı gramere sahip ki, etkilenmemek elde değil. Özellikle "charge of murder" dediği kısımda.

Fakat son sahnede görüyoruz ki, Hintli kızın babası olarak iddia edilen adamın, olaylarla hiçbir ilgisi olmamakla birlikte kendisi Cal'ın yakın arkadaşı. O sadece küçük bir yalan söylüyor ve gerçek ortaya çıkıyor, ki Cal her bölüm mutlaka bu tarz yöntemlere başvurarak yani yalan söyleyerek hataları ortaya çıkarabiliyor.

Çeviri: Huzeyfe Yıldız
huzeyfemedya.blogspot.com

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…