Het schooltje van Dik Trom.
Hier schreef Johan Kievit het eerste boek over het befaamde jongetje op de ezel. Stadsherstel is eigenaar van het schooltje en zal vanaf november 2011 starten met de restauratie, hopelijk met uw hulp, waarna de Stichting Het Schooltje van Dik Trom er een kinderboekenmuseum in gaat vestigen.
Het schooltje staat in het Noord-Hollandse plaatsje Etersheim, in de weidse polder aan de rand van het IJsselmeer. Hier schreef Johan Kievit ruim een eeuw geleden het eerste deel van de inmiddels beroemde reeks kinderboeken over Dik Trom.
Voor de restauratie heeft Stadsherstel uw hulp nodig. Alleen al vanwege de bijzondere architectuur verdient dit 19e eeuwse schooltje uw steun. Maar de restauratie ervan zorgt ook voor een blijvende en tastbare herinnering aan één van de helden van de Nederlandse (kinder-) literatuur. Kieviet beschreef hem terecht als “een bijzonder kind, en dat is-ie”.
De plek waar hij tot leven werd gewekt wil Stadsherstel nu graag met en voor u in stand houden. Het gebouw zal bovendien onderdak gaan bieden aan een kinderboeken- museum, zodat jong en oud zich binnenkort kan laten inspireren door Dik Trom en andere helden van toen en nu.