28.10.2011

„Black Sun”

Klub:Sfinks 700

Zagraja:

Main Stage:
(drum&basss / dubStep )

BLACK SUN EMPIRE
(BSE Recordings / oBSEsessions / Shadows of the Empire / NL )

Komos(PL)

S!ck(BassEnslavement/PL)

Faf (Awz/PL)

Bator(DirtyDanzig/PL)

Performer(DirtyDanzig/PL)

+Mc Symptom(BassEnslavement/PL)

Vizualiazacje
K4CZOR (BassEnslavement)
Heavy

Fontanna :
(House/Electro/Break’s/Progresive/Neotrance)

DRWAL(Drewutnia dRWALa Drągala/PL)

Ev!ilBen!(ELECTRIC WANKERS/PL)

Dicsotim(ELECTRIC WANKERS/PL)

Tilo Aka Al Bandit (PL)

+Goście

Start: 22:00

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!!

Wstęp:
25zł przedsprzedaż do 25.10 (bądz do wyczerpania limitu o czym będziemy informować)

W dniu imprezy 35zł

Przedsprzedaż wpłata na konto:
W postaci Listy , proszę w tytule przelewu umieścić imię i nazwisko. W przypadku płacenia za większą ilość osób, imiona i nazwiska wszystkich osób.

numer Rachunku:

Karol Abramowicz
03 1160 2202 0000 0000 4281 7908

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!!

BLACK SUN EMPIRE

(BSE Recordings / oBSEsessions / Shadows of the Empire)

Black Sun Empire - Największy Holenderski skarb drum'n'bassowy - to trzech chłopaków z Utrecht, którzy w ciągu kilku lat zyskali stałe miejsce w światowej czołówce twórców tego gatunku. Reprezentują to co najlepsze w ciemnym i technicznym drum & bass’ie. Od powrotu na scenę w 2000 roku, kontynuowali swój unikatowy styl i brzmienie, wydając liczne single, oraz cztery pełnometrażowe LP i stawiając się w roli liderów w
dziedzinie. Z ich niesamowitymi umiejętnościami djskimi i produkcyjnymi , wyszli daleko po za granice swojego kraju. Grywali na całym świecie , na największych imprezach i festiwalach, w zeszłym roku pokazali się nawet na Glastonbury. Cały czas się rozwijają, dowodem tego jest ich ostatni album ‘Lights and Wires’ wydany w Listopadzie 2010, pokazujący ich wszechstronność w tempach, a jednocześnie pozostanie w ich unikalnych brzmieniach.

BSE jest didżejsko-producencka grupą, powstałą w Utrecht w Holandii. Stworzona przez René Verdult, Milan Heyboer oraz jego młodszego brata Micha Heyboer`a zaczęła tworzyć we wczesnych latach dziewięćdziesiątych i po eksperymentach z rożnymi stylami wyklarowała swój muzyczny kierunek w roku 1997, przyjmując nazwę Black Sun Empire. Na ich twórczość miały wpływ mocniejsze brzmienia drum'n'bass takich grup jak No U Turn, Protorype oraz Virus. Początki mieli podobnego do każej młodej formacji ' zaczeli od wysyłania swoich płyt demo do Duńskich wytwórni i efektem było wydanie w 1999 roku kawałków "Skin Deep" i "Voltage", przez rotterdamskie studio, na płycie 'Piruh'. Następna produkcja 'Piruh003' z kawałkami "The Silent" i "Bombrun" zaowocowało 12'' Pt.: "A New Dawn" Dj Esta.

Rozkręcili się, a ich płyty zaczęły odnosić wielki sukces po którym spróbowali swoich sił, wysyłając produkcję do UK - kolebki d'n'b. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź - DJ Trace nawiązał z nimi współprace i przyłączył Black Sun Empire do swojej gigantycznej wytwórni DSCI4. Bad Company zadzwonili do nich kilka dni później, ale niestety było już za późno... Pierwszym efektem współpracy z DSCI4 był remix "Mutationz". Następnie dwa tracki Firing Squad i Radioation znalazły się na płycie Trace'a "23 degees from vertical". A zaraz po tym pod flagą DSCI4, wydali album zawierający takie hity jak "Smoke", "Asphyxiation", "Geiger" i "1-800 Contact". W międzyczasie powstał też remix dla SKC (Recharcher) i dla Technical Itch (Telekinetic).

BSE RECORDINGS Po tak pozytywnym oddźwięku ze strony całego świata, zdecydowali się założyć własne studio 'Black Sun Empire Recordings'. Pierwszy efekt ich samodzielnej pracy to wydana w październiku 2002 roku płytka zawierająca wesoły kawałek "The Rat" i ciężki, techniczny "B'Negative". Oba utwory spodobały się publiczności na całym świecie! Szukając nowych talentów BSE nawiązali współpracę z obiecującymi dj`ami z USA (Benjie z LA i ICBM z Florydy) i z Oslo, gdzie poznali Rawthang'a, który początkowo był mało zainteresowany typową dla Black Sun'ów mieszanką wokalu i ciężkiego basu. Nie spoczywając na laurach co 2-3 miesiące wydawali kolejnej produkcje, a ich reputacja ciągle rosła. Zaczęli wnosić coś nowego, łącząc style funky z ciężkimi darksajdowymi rytmami. Między jedną a drugą produkcją odbyli tour po Europie i USA, promując nowopowstałe utwory.

BLACKOUT Rozglądając się dookoła ich rodzinnego miasta, odkryli ze imprezy drum'n'bass całkowicie leżą. Dużo ludzi było zainteresowanych tą muzyką, ale nie mieli gdzie jej posłuchać. Dlatego bracia zdecydowali się zorganizować własną imprezę nazywając ją "BLACKOUT". Oddźwięk był natychmiastowy, a impreza przerodziła się, w do dziś kontynuowany, cykl, gromadzący każdorazowo do 1000 osób (a imprezy odbywają się co dwa tygodnie!), nie tylko z ich rodzimego miasta, ale również z całego kraju i zagranicy. Goszcząca najznakomitsze postacie sceny drum'n'bass.

DRIVING INSANE W roku 2004, wydali pierwszego longplaya: "Driving Insane", promując go tourem dużych imprez w Europie, włączając w to trudną do zdobycia Wielką Brytanię. Późniejsze wizyty w USA i Australii (lato) zaowocowały dużym popytem na ich płytę. Album stał się najlepiej sprzedającą się płytą dla 'Nu Urban Music Distribution'.

OBSESSIONS Zdobywając coraz większa popularność w mocnych brzmieniach, zdecydowali się nie zaniedbywać publiczności słuchającej też tych lżejszych rytmów. Dzięki wizytom w różnych częściach świata stawali się bardziej otwarci na stronę funky i zdecydowali się wystartować z siostrzaną dla BSE Rec. marką. Nowa marka będzie ponownie otwarta, dla mniej znanych dj'i jak i tych znanych, takich jak: Kemal, Sinthetix, Noisia' W 2005 roku BSE stworzyło remix dla 'Dance4live' - światowej organizacji która przestrzega młodych ludzi przed AIDS i HIV w krajach trzeciego świata. Ich remix, w 2005 roku wspierał "Światową kampanię przeciwko AIDS".

CRUEL & UNUSUAL W grudniu 2005 roku Black Sun Empire wydało drugi longplay na vinylu. Dostępne w sprzedaży podwójne CD ' z materiałem zmixowanym oraz oryginalnym. Płyta zawiera także 3 produkcje z Corrupt Souls, SKC i Noisia.

Ich LP ‘ENDANGERED SPECIES’ skupiła kreatywne umysły z całego globu : Noisia, Robot Bad, Chris SU, Jade, State Of Mind, D. Kay, Optiv Audio ,co zaowocowało trasę z ponad setką występów na całym świecie. A nastepnie współpraca z Telemetrik, State Of Mind, N. Phect i Eye-D przyniosła ich nową wytórnie dubstepową “Shadows of the Empire.” W Listopadzie 2010 wychodzi ich czwarty LP "Lights and Wires" i od razu światowa trasa po USA, Australi i Nowej Zelandi BSE nigdy nie tracąc kontaktu z korzeniami, nadal wspierają ‘blackout’ w ich rodzinnym mieście Utrecht który co roku gromadzi tysiące fanów. Jako rezydenci konsekwentnie urzekają rzesze, przez miksowanie najświeższych materiałów wraz z żywymi elementami. Dlatego z planami na nowe produkcje, na swoich wytwórniach, mówi się że jest to jedna z najbardziej pracowitych grup producencko/djskich na świecie!

Black Sun Empire Discography

Albums

Endangered Species
(CD, Album + CD, Mixed + , Dig) Black Sun Empire 2007

Lights And Wires
◄ (2 versions) Black Sun Empire 2010

Singles & EPs

Voltage / Skin Deep
(12") Piruh 2000

The Silent / Bombrun
(12") Piruh 2001

The Rat / B'Negative
◄ (2 versions) Black Sun Empire 2002
Black Sun Empire / Sinthetix - Spy Technologies LP Volume 1 - Part 2 (12")
DSCI4 2002

Black Sun Empire vs Concord Dawn / Rawthang Featuring Kari Rueslåtten - The Sun / Epilogue (12")
Black Sun Empire 2002

Smoke
(2x12", EP) DSCI4 2002

Vessel / Fragment
(12") A New Dawn 2002

Black Sun Empire / Benjie - Stone Faces / AI ◄ (2 versions)
Black Sun Empire 2003

Invaderz, The* / Black Sun Empire - 23° From Vertical - Part 6 (12")
DSCI4 2003

Kemal & Rob Data* / Black Sun Empire - 23° From Vertical - Part 3 (12")
DSCI4 2003

Eye-D & Black Sun Empire - Unicorn MF (Black Sun Empire Remix) / Skin Deep (Eye-D Remix) (12")
Citrus Recordings 2003

Rascal & Klone / Black Sun Empire - Transglobal Volume 2 (12")
Transparent Recordings 2003

Black Sun Empire Ft. Optiv / Skynet - Insiders / Hydroflash ◄ (2 versions)
Black Sun Empire 2004

Black Sun Empire / Ill.Skillz - B'Negative (Ill.Skillz Remix) / Soulshaker (BSE Remix) ◄ (2 versions)
Ill.Skillz Recordings 2004

Driving Insane (Album Sampler)
(12", Smplr) Black Sun Empire 2004

Black Sun Empire / Dance4Life - Cruel & Unusual Album Sampler ◄ (2 versions)
Black Sun Empire 2005

Black Sun Empire / Mindscape (2) vs Jade (10) - Crash Bunny / Unpleasant Surprise (12")
Citrus Recordings 2006

Bad Robot / Black Sun Empire & Chris.Su - Endangered Species Sampler (12", Smplr)
Black Sun Empire 2006

Black Sun Empire / Corrupt Souls & Hyx - Porcelain / Brood X (12")
Obsessions 2006

Endangered Species Part 3
Black Sun Empire 2007

Black Sun Empire / JPS & Hooves - Exit Row / Maya ◄ (2 versions)
Obsessions 2007

Dom* / Vicious Circle (3) / Black Sun Empire - Cyclops / Sparta ◄ (2 versions)
Dom & Roland Productions 2007

Cooh vs. Black Sun Empire - Armeny / Monologue (12")
Obsessions 2007

Black Sun Empire / Jade (10) - Endangered Species (Part Two) (2x12", EP)
Black Sun Empire 2007

Black Sun Empire / BSE* & State Of Mind (8) - Firing Squad (SKC Remix) / Red Velvet VIP ◄ (2 versions)
Black Sun Empire 2008

Concord Dawn & Black Sun Empire - Crime Side / Chloroform (State Of Mind Remix) (12")
Uprising Records 2008

Dkay* & Black Sun Empire / Trei - Bullet In The Head / Day Away (12")
Obsessions 2008

N.Phect / BSE* & N.Phect - Musclecar / Taurine ◄ (2 versions)
Black Sun Empire 2009

Black Sun Empire & State Of Mind (8) - Sandbag / Animal ◄ (2 versions)
Black Sun Empire 2009

BSE* & Eye-D - Milkshake / Brainfreeze ◄ (2 versions)
Black Sun Empire 2009

Hypersun
(7", Etch, S/Sided, Blu) Plastic Dreams, MCN 2009

The Invasion / Dyneema
(12") Shadows Of The Empire 2009

Hyper Sun / Cold Crysis
(12") Shadows Of The Empire 2009

Lights And Wires
(2x12", EP) Black Sun Empire 2010

Lights And Wires
(2x12", EP) Shadows Of The Empire 2010

Lights And Wires Album Sampler
(12", Smplr) Black Sun Empire 2010

Black Sun Empire / Quadrant (4) & Cease - Subsonik Remix EP (12", EP)
Citrus Recordings 2011

Crushington & Black Sun Empire - Shudder / Wolf Moon (12")
Shadows Of The Empire 2011

DJ Mixes

Driving Insane
◄ (3 versions) Black Sun Empire 2004

Cruel & Unusual
◄ (2 versions) Black Sun Empire 2005

Resident Magazine Promo Mix Vol. 8
(CD, Mixed, Promo) Resident Magazine 2007

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…