Všichni Českoslovenští příznivci počítačových her se mohli těšit na druhé setkání fanoušků a vývojářů nezávislých her Indie Games CZ, které proběhlo opět v pražském Hubu v pondělí, 12. prosince od 19 hodin.

První setkání Indie Games CZ proběhlo v pražském Hubu 18. října. Ve značně neformální atmosféře zde přes sto příchozích vyslechlo tři zajímavé přednášky (viz program na srazy.info/indiegamescz/1460). Poté jsme se přesunuli do nedalkého klubu Punto Azul, kde probíhal networking do ranních hodin.

Druhé setkání mělo být méně technické a více seznamovací. Jako první se představil Lee Brimelow (leebrimelow.com/). Lee pracuje pro společnost Adobe jako gaming evangelist a my měli to štěstí, že se u nás zastavil během soukromé cesty po Evropě.

V druhém bloku jsme dali šanci třem nezávislým studiím, která představila sebe a své projekty:

1) brněnské studio Cuketa, které vyvíjí neobvyklý mix RTS a tower defense Age of Defenders (ageofdefenders.com),

2) pražští ARK8 se svou hrou Coraabia (coraabia.cz), která mixuje prvky karetních her a RPG v zajímavém sci-fi prostředí s hromadou skvělých ilustrací,

3) Infinitum studia Allodium (infinitum.cz) – hardcore válečná a budovací strategie odehrávající se na postkatastrofické mapě České Republiky.

4) Flow Studio se svým projektem Power of Logic (poweroflogic.cz), který byl nedávno vydán.

Na závěr jsme pozvali Jakuba Dvorského, zakladatele brněnského studia Amanita (amanita-design.net), které má na svědomí velmi úspěšné adventury Samorost, Machinarium a spolupráci na filmu Kuky se vrací. Jakub se s námi podělil o své bohaté zkušenosti v oblasti propagace nezávislých her.

Nikolajův report je zde: blog.nikolaj.cz/indie-games-cz-dil-druhy
Mé fotky zde: plus.google.com/photos/107238778194564494197/albums/5687182052468979089

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…