SİNEMA

Özge Övün Sert’in sunduğu 45. Bölüm Mengüç Tanrıseven’in yönettiği bir kısa metrajlı filmle başlıyor. İş idaresi eğitimi almak için 1994′te Amerika’ya gelen ve burada sinemaya gönlünü kaptıran Tanrıseven, New York’taki Digital Film Academy’de “film yapımı ve yönetmenliği” eğitimi aldı. TATV, yönetmenin 2003′te mezuniyet filmi olarak çektiği ve çok sayıda festivale katılıp ödüller kazandığı “Teresa” adlı filmi ekranlara getiriyor.

MÜZİK

TAT 45. Bölüm Türk müziğinin sevilen seslerinin müzik videolarıyla devam ediyor.

Müziğe başladığı günden bu yana kalitesinden ödün vermeyen Türk Pop’unun sevilen sesi Nilüfer, 2011′de, birbirinden farklı tarzlara sahip müzisyenler ile düetler yaptı. Programın ilk şarkısı bu çalışmaların bir araya getirildiği “12 Düet” albumünde yer alan “Ara Sıra Bazı Bazı”.

Hemen ardından, Türk Pop’una yeni bir soluk getiren, “Ailemizin Sanatçısı” ünvanlı Kenan Doğulu, “Patron” Albümünden, “Olmaz” adlı parça ile sevenlerine sesleniyor.

Doğulu’nun ardından bir başka düet çalışma daha yer alıyor. Rafet El Roman, Yusuf Güney ile birlikte Aşk-i Virane adlı şarkıyı seslendiriyor.

Programın sonunda bir “mega star” var. “Kıl Oldum Abi”yle 1992′de müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Tarkan’ın şarkıları, Türkiye’de olduğu kadar, dünyada da biliniyor, seviliyor. TATV’nin müziğe ayrdıği bölüm Mega Star Tarkan’ın en son yayınladığı “Adımı Kalbine Yaz” albümünden, “Öp” adını taşıyan şarkısıyla son buluyor.

Programın yayınlandığı kanalları, yayın gün ve saatlerini öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayın: turkishamericantv.org/program

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…