İLKÖĞRETİM KATEGORİSİ SONUÇLARI

1 - YEŞİLÖZ İ.Ö.O.
2 - KONAKLI GAZİ İ.Ö.O.
3- DEMİRTAŞ CUMHURİYET İ.Ö.O.

LİSE KATEGORİSİ SONUÇLARI

1- AVSALLAR RECEP KARACA Ç.P.L.
2- HÜSEYİN GİRENES FEN LİSESİ
3-TÜRKLER İMKB ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ

Derneğimiz tarafından düzenlenen Safahat adlı Şiir Okuma Yarışmasının Finali bugün gerçekleşti.

Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu'nda gerçekleşen yarışmaya derneğin yönetim kurulu üyeleri, okul müdürleri, öğretmenleri, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.

Juri üyelerinin puanlamasıyla birincinin belli olacağı yarışmanın jurisiyse, Alanya Lisesi Edebiyet Öğretmeni Burhan Ulu, Emekli Müfettiş Ahmet Olgun, Alanya İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Engin Üngören, Nimet Aleattinoğlu Lisesi Müdürü Adem Gökdemir ve Tiyatro Oyuncusu Ahmet Yenilmez oluşturdu.
Finale kalan öğrencilerse, büyük bir heyecan ile juri karşısında şiirlerini okudular.

Jurinin oylaması sonucunda ilköğretim okullarında Yeşilöz İlköğretim Okulu'ndan Ümmühani Coşkun birinci, Konaklı Gazi İlköğretim Okulu'ndan Hasibe Nur Avan ikinci, Demirtaş İlköğretim Okulu'ndan Nisa Nur Mecek de üçüncü oldu.
Yarışmalarda birinciye cumhuriyet altını, ikinciye yarım altın, üçüncüye de çeyrek altın ödülü verildi. İlköğretim okulları arasında üçüncülüğü elde eden Demirtaş İlköğretim Okulu Öğrencisi Nisa Nur Mecek'in, "Mehmet Akif de olsa, böyle yapardı." Deyip, altın ödülünü okuluna hediye etmesi, salonda duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Liseler finalinde ise birinciliği Avsallar Recep Karaca Çok Programlı Lisesi'nden Kemal Baysal, ikinciliği Hüseyin Girenes Fen Lisesi'nden Erdem Çiftçi, üçüncülüğü ise Türkler İMKB Öğretmen Lisesi'nden Ömer Faruk Korkmaz elde etti.

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…