Özge Ersu, 2011 Tureb Ödülleri’nde Ntv Radyo’da Yayınladığı Laterna Programı ile Süreli Yayıncılık Dalında Birincilik Ödülü Aldı

2004 yılından beri her sene prestijini artırarak 21 Şubat Dünya Rehberler Günü’nde verilen, Türkiye’nin Turizm Oscarları olarak anılmaya başlayan ve bu yıl dokuzuncusu verilen TUREB Ödülleri, Tanıtım, Sürdürebilirlik, Konukseverlik, Otantiklik ve Turizm Eğitimi alanlarında dağıtılıyor. Ödüller, Türkiye’nin tarihi ve turistik değerlerinin tanıtımında önemli bir görev üstlenen Profesyonel Turist Rehberleri aracılığı ile kamuoyunun dikkatini kültür mirasının önemi, korunması ve sürdürülebilir turizm konularına çekmek amacıyla veriliyor. Belirlenen süre boyunca sadece turizm profesyonelleri değil, isteyen herkes Internet üzerinden açık oy kullanabiliyor ve sonuçlar Seçici Kurul’un son kararı vermesinde etkili oluyor.

2011 ödüllerinde bazı ilkler de yaşandı. Tureb Ödülleri’nin en prestijli dallarından olan ‘Süreli Yayıncılık’, bu yıl en çok oy kullanılan bölüm oldu ve kuruluşundan bugüne, dağıtılan tüm ödüller için yapılan oylamada ilk kez Laterna rekor düzeyde açık ara ile birincilik aldı.

Özge Ersu 2009 yılında yine Tureb tarafından, ‘Yılın Turizm Yazarı ve Gazetecisi’ Ödülüne layık görülmüş, aynı yıl Dünya Skal Birliği tarafından verilen Skalite Turizm’de Kalite Ödüllerinde ‘Türkiye’nin En İyi Rehberi’ seçilmiş, Vip Turizm’den de 2011 yılında ‘Gümüş Rozet’ almıştı.

Özge Ersu, ödülünü, Laterna’yı dinleyen, çalışmalarını izleyen, gezilerine katılan ve tüm aşamalarda her türlü desteği esirgemeyen tüm dostlarına içtenlikle teşekkür ederek armağan etti.

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…