17/4/2012 Brno [mju:z]
18/4/2012 Bratislava Intergalaktická Obluda

Americká legenga opět v České republice. Afura vydal 17. 2. 2012 své nové album "Body of the Life Force part 2", jehož produkci si vzali na starost Custo & Johnny Carbon z Digital Cut. Jistě budete souhlasit s tvrzením, že nová deska potřebuje pořádně pokřtít. A právě to je důvod, proč v dubnu 2012 přijíždí Afu-Ra do České republiky. Během pětidenní release party tour představil své nové album "Body of the Life Force part 2" a všechny jeho hity.

Afu-Ra, vlastním jménem Aaron Phillip, je původem z jihu Spojených států -- z Alabamy. V době svých studií na střední škole v New Yorku, kde mimochodem chodil do třídy se Steelem z Cocoa Brovaz, se seznamuje s dalším legendárním rapperem Jeru The Damaja. Právě díky spolupráci s touto velkou osobností rapové scény postupně získává zkušenosti k natočení vlastního alba.

Debutový singl "Whirlwind Thru Cities" vyšel v roce 1998 a dostal se do top 20 ve významných hitparádách Billboard a Hot Rap Singles. V roce 1999 následovala další pecka, single "Defeat", který nastartoval Afu-Rovu kariéru a vryl jeho jméno hluboko do povědomí posluchačů. V roce 2000 pak vyšlo skvělé debutové album "Body Of The Life Force", jež produkoval slavný DJ Premier spolu s DJ Muggs a Da Beatminerz. Mohli jste na něm slyšet nejen průlomový single "Defeat", ale i další skvělou kreaci, reggae-rap "Equality", na jehož zrodu se Afu-Ra podílel s ostříleným Ky-manim Marleym, synem reggae krále, Boba Marleyho.
Jméno Afu-Ra získává na věhlasu a i díky tomu vychází v roce 2002 druhé album "Life Force Radio", jehož rytmy rozezněla tak významná jména jako Guru z GangStarr, Big Daddy Kane nebo RZA z Wu-Tang Clan.
Jak se říká, do třetice všeho dobrého -- po úspěšném albu "Life Force Radio" následuje další pulzující projekt pod názvem "Perverted Monks", na jehož produkci se mimo jiné podílel i DJ Tomekk.
V roce 2005 pak Afu-Ra vydal dva zásadní hit singly, které se staly úspěšnými po celém světě. V prvním hit singlu "Why Cry" jste mohli slyšet reggae mazáka Gentlemana. Druhému singlu "Deal With It" přispěli Kardinal Offishal s Jahdanem, díky čemuž vznikla působivá reakce na hit "Haffi Get Da Gal Ya" hvězdného Seana Paula & Mr.Vegase.
Čtvrté a donedávna poslední album nazvané "State of The Arts" (2005) je demonstrací Afu-Rovy neutuchající snahy a oddanosti rapové scéně. Spolupráce mezi Afu-Rou a DJ Premier byla natolik úspěšná, že se DJ Premier stal hlavním DJ na deskách Afu-Ry. Každý fanoušek hip-hopu asi zná Afu-Rovy klasické songy jako "God of Rap" nebo "Rumble". Jeho tvorba je však výjimečná tím, že vždy kombinoval jiné hudební styly a postaral se tak o zábavný, energický a tepající hudební zážitek.

Nové album "Body of the Life Force part 2" představuje Afu-Ru jako vyspělého umělce, který si je vědom svých předností a zúročuje své zkušenosti nabyté za více než 10 let praxe a odevzdanosti. Afu-Ra se obklopil velmi talentovanými producenty a hostujícími MC's a DJ's, díky kterým opět dokazuje, že má co nabídnout fanouškům po celém světě.
Afu-Ra však není jen dalším průměrným MC, které běžně vídáme na dnešní scéně. Tento inteligentní člověk je zároveň vášnivým čtenářem a držitelem černého pásku v Tae Kwon Do. Své umělecké jméno Afu (tělo) a Ra (životní síla) převzal z Egyptské knihy mrtvých. Jeho znalosti a životní zkušenosti se tak odrážejí i na kvalitě jeho textů a celkovém hudebním provedení.

Afu-Ra u nás v minulosti vystoupil jako zahraniční hvězda festivalu Hip Hop Kemp 2006 a v roce 2003 ve vyprodaném pražském klubu Roxy v rámci ITF Eastern Hemisphere. Nenechte si ujít koncert našlapaný skvělou hudbou, znamenitými texty, pevnou flow a neuvěřitelnou atmosféru. Afu-Rova release party tour startuje 17. dubna v brněnském klubu Muzejka.

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…