BATDOG (pošlete SMS ve tvaru DMS PESASISTENT na 87 777)

I když asistenční psi Ligy vozíčkářů neumí létat, nezachraňují ženy z hořících mrakodrapů a nebojují s bídáky, můžeme je právem považovat za superhrdiny. Jejich pomoc se může na první pohled zdát nepatrná, ale i otevření dveří, pomoc se svlékáním nebo věrná psí láska je pro někoho významným ulehčením obtíží spojených se životem se zdravotním postižením.

Brněnská nezisková organizace Liga vozíčkářů nabízí od roku 2011 kompletní výcvik takového pomocníka. Délka přípravy je cca 7 měsíců, cena výcviku se pohybuje kolem 200 000 korun. Na rozdíl od vodicích psů nepřispívá stát ani pojišťovna na pořízení těchto pomocníků ani korunu.

Liga vozíčkářů se snaží nejen psa kvalitně vycvičit, ale ve spolupráci s klientem shání peníze na pořízení psa superhrdiny. Pomoct můžete i Vy. Pošlete dárcovskou SMS ve tvaru DMS PESASISTENT na telefonní číslo 87 777. Cena jedné DMS je 30 Kč, asistenční psi obdrží 27 Kč. Děkujeme.

Víte, co všechno takový asistenční pes dokáže?

- podávání, vyhledávání, odnášení a přinášení, otvírání a zavírání, pomoc při svlékání a oblékání
- pomoc při manipulaci s klientem, rozsvěcování a zhasínání světla, přitahování vozíku, vyhledání a podání zvonícího mobilu, přivolávání pomoci, oznamování zvuků, další dle individuálních potřeb klienta
- speciální formy terapie, například polohování, pomoc při záchvatech, signalizace přicházejícího záchvatu
- společník i prostředník v komunikaci s okolím atd.

Veškeré informace najdete na webu ligavozic.cz nebo na batdog.cz. Tento reklamní spot můžete vidět v červnu a červenci na všech programech České televize.

---
Hudební stopa: Kevin MacLeod - Ghostpocalypse - 7 Mater, Five Armies, Also Sprach Zarathustra, Long Note One, Long Note Two

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…