Grażyna Kulczyk jest jedną z najważniejszych kolekcjonerek sztuki w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W powstającej od lat kolekcji znajdują się dzieła sztuki dawnej i nowoczesnej - ze szczególną pasją Grażyna Kulczyk kolekcjonuje jednak sztukę współczesną. Jako kolekcjonerka ceni eksperyment, głębię i odwagę sztuki.

W kolekcji znajdują się realizacje polskich i zagranicznych gwiazd sztuki współczesnej. Pierwsza odsłona prezentuje różnorodne strony kolekcji i obejmuje między innymi takich artystów jak Magdalena Abakanowicz, Mirosław Bałka, Jan Berdyszak, Vanessa Beecroft, Thomas Demand, Izabella Gustowska, Candida Hofer, Zhang Huan, Tadeusz Kantor, Katarzyna Kozyra, Jacek Malczewski, Mariko Mori, Dorota Nieznalska, Roman Opałka, Thomas Ruff, Bruno Schulz, Alina Szapocznikow, Andy Warhol, Andrzej Wróblewski.

Obok klasyki nowoczesności, w kolekcji znajdują się także prace wielu wybitnych młodych polskich artystek i artystów. Pierwsza wystawa kolekcji proponuje nowy obraz sztuki polskiej i umieszcza ją w międzynarodowym kontekście.

Wystawa kolekcji podzielona została na sale podejmujące różne tematy w sztuce i społeczeństwie. Ekspozycja prowadzi przez salę aktu, salę perwersji, salę religii, salę biblioteki, salę mody, salę rzeźby cielesnej, salę sztuki przedmiotu i salę muzealną. Ponad setka dzieł sztuki w różnych technikach i mediach dotyka problemów tożsamości, seksualności, religii i kondycji dzieła sztuki obecnie.

GK Collection # 1 - Pierwsza wystawa sztuki z kolekcji Grażyny Kulczyk jest początkiem i zapowiedzią prywatnego muzeum sztuki współczesnej, planowanego przez kolekcjonerkę.

Kurator wystawy kolekcji:
dr Paweł Leszkowicz

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…