Kardeşimle birlikte, üniversitede bir öğretmenimin sayesinde keşvettiğim Caffenol C tekniğini, benim tabirimle ''Kahve ile film yıkama'' tekniğini araştırabileceğimiz bir sürü yabancı kaynaklı blog sitesinden ve video paylaşım sitesinden bilgi edindikten sonra, hiç bir türkçe kaynağa rastlamadığımızı fark ettik, madem öyle Türkçesini de biz yapmaya çalışalım dedik ve sizlere böyle bir video hazırladık.
Süresi aslında istediğimizden uzun olmuş olsa da, çoğu detayı anlatmadan paylaşmayalım, işinizi kolaylaştıralım diye düşündük çünkü daha önce hiç banyo yapmamış insanlar için ufacık detaylar bile çok kafa karıştırıcı olabilir ve banyo sürecini zorlaştırabilir. Umarım faydalanabilir, sizler de gayet uygun fiyata filmlerinizi evde kendiniz Kahve ve C vitamini ile yıkayabilirsiniz bizim videomuzu izledikten sonra.
Ara sıra bizlere bi hayır duası gönderirsiniz artık :p

Dip not: Fotoğrafları banyodan sonra parmaklarınızın arasından geçirip temizlemeyi ve daha sonra bir yere asıp yaklaşık 5 saat kurutmayı unutmayın. Ben ucuna bir de mandal takıyorum düz bir şekilde kurusun diye.

Caffenol C ile yıkadığım filmlerin sonuçlarını
flickr.com/edatanses adresini ziyaret ederek ''Self Developed'' albümüne girerek görebilirsiniz.

Başarılar.

Ek bilgi olarak;

C vitaminini hiç kullanmadan da aynı banyoyu gerçekleştirebilirsiniz, bu tekniğin adı sadece CAFFENOL olarak geçmektedir, Caffenol C'den daha soft renkler elde edersiniz, daha hayalimsi bir dokusu olur fotoğrafların fakat banyo sürecini 17 dakkikadan biraz daha uzun tutmanız gerekiyor, gerçi bu 17 dakika bile filmden filme değişiyor, ayrıntılı bilgiler nette yabancı dillerde mevcut, olmazsa videonun altına mesaj bırakarak sorabilirsiniz. Yardımcı olmaya çalışırız.

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…