2011 yılında, 31 milyon yabancı turist ülkeye giriş yapmış ve Türkiye dünya sıralamasında gelen turist sayısı bakımından 6. sıraya yükselmiştir. Türkiye’de yabancı turistler tarafından en çok tercih edilen bölgelerin başında Antalya gelmektedir.

Sayısı giderek artan marka oteller tüketicide güven oluşturmakta ve otel piyasasına sürdürülebilir bir büyüme getirmektedir. Uluslararası marka otel zincirlerinin Türkiye’de, özellikle Anadolu’da orta segment için kaliteli 3 ve 4 yıldızlı otel yatırımlarına yöneldikleri görülmektedir.

Son zamanlarda kongre turizminde büyük bir gelişme gösteren ve 2011’de bu alanda dünyada 7. sıraya yükselen İstanbul, yakın gelecekte özellikle orta segmentlerde yeni otel yatırımlarının odak noktası haline gelecektir.

Otel piyasasının gelişimi açısından, turizmde farklılaşma büyük bir önem arz etmektedir. Türkiye’de son 10 yıl içerisinde güneş-kum-deniz turizmi dışında kongre, sağlık, kış, yat ve golf turizmi gibi farklı alanlarda da varolan potansiyeller keşfedilmeye başlamıştır.

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…