SuperDévoluy - słoneczne i zaśnieżone nartostrady!

Miejscowość SuperDévoluy położona jest po zachodniej stronie Alp, pomiędzy jeziorem Genewskim a Morzem Śródziemnym. Położenie w odległości 92 km od Grenoble sprawia, że dojazd autostradą, bądź drogą krajową nie stanowi problemu.

Na żadnym innym terenie narciarskim we Francji nie znajdą Państwo tak wspaniałego połączenia wysokich budynków tuż przy stoku i wysokich na 2500 m szczytów.

Wraz z miejscowością La Joue du Loup, Super Devoluy tworzy jeden z największych terenów narciarskich południowych Alp. Zbocza pod Pierra d'Agnières o wysokości 2.510 m tworzą królestwo dla narciarzy i snowboardzistów o powierzchni 20 km².

Korzystając z 23 wyciągów i 100 km nartostrad pokonać można różnicę wysokości ponad 1.000 m. W samym SuperDevoluy swój bieg rozpoczyna 10 wyciągów, dlatego nie trzeba się tu obawiać długiego czasu oczekiwania.

Karuzela narciarska umożliwia szusowanie po łatwych oraz średnio trudnych stokach, aż do samego La Joue du Loup. Pagórkowaty teren o słonecznych zboczach, skalistych wzniesieniach i wspaniałych miejscach do jazdy w głębokim śniegu nie pozwoli Państwu na nudę.

Bardziej wymagające są tereny w okolicach szczytów, gdzie znajdują się nartostrady o tak obiecujących nazwach jak np. “Le Mur“ (fr. ściana)

Szczególną atrakcją dla snowboardzistów jest „mushroom park“ z przeszkodami takimi jak big air, tabel, raili i boardcross. Na doskonałe warunki śniegowe wpływa nie tylko położenie miejscowości, lecz również liczne urządzenia naśnieżające.

Urlop zimowy we Francji to doskonały wybór.

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…