-Fatih Camii-Gazze'ye destek eylemi - 14.11.2012

BİNLERCE FİLİSTİN DOSTU FATİH CAMİİ'NDE BULUŞTU.

İHH ve birçok sivil toplum kuruluşunun çağrısıyla hızlı bir şekilde bir araya gelen binlerce kişi Fatih Camii avlusunda eylem yaptı.

Binlerce kişi "Kahrolsun İsrail", "İsrail şaşırma sabrımızı taşırma" sloganları atarak İsrail'i kınadı.

İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Av. Bülent Yıldırım; "Bir şehit düştü binlerce kişi dirildi" diyerek başladığı konuşmasında Siyonizmin yıkılması gereken bir virüs olduğunu belirtti.

Türkiye'de, Mısır'da, tüm İslam dünyasında herkesin ayağa kalktığını ifade eden Yıldırım, "Filistin davasına destek vermeyen bütün diktatörlerin sonu geldi, Suriye'de de gelecek" dedi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım şunları söyledi:

"İslam ümmetinin yiğit bir evladı şehit düştü. Çok acı bir gün yaşadık. Filistin'de şehit olan Ahmet Ceberi'nin ölümü İsrail'in sevincine sebep oldu ama buradan ilan ediyorum. Bir tane şehit düştü ama binlercesi dirildi. İşgalci İsrail yapmış olduğu bu operasyona 'Bulut sütunları' ismini vermiş. Tevratta bulutlar onları koruyacakmış. Sizi koruyacak bir şey kalmadı. Tahrir Meydanı'na bakın. Orada 10 binler toplandı. İleri gidin ki Tahrir Meydanı'ndakiler refah kapısını yıkıp geçsin. Utanmaz herifler size kaç kere söyledik geri zekalı olmayın diye. Yahudi halkını ateşe atıyorsunuz"

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…