These negotiations, common meetings, share of ideas being started about 4 months ago, was one of the most important factor in this project’s that much success and full of richness.We had focused on 3D stage and production when we startd working with team Gerilla Marketing and Tool Design. With a number of 3 Christie HD20K-J and 4 Christie LX1500 in the main saloon, in total we used 13 numbers of projection devices in the same number of Dataton Watchout System. All of the animations, presentation support images and short credits that the Effective Media Production designed in 3D stage, were the features of this organization. In addition we have used our own design and creation “color me application” (vimeo.com/54274073) for the first time in this organization. For this successful work, we would like to thank to all of our partners.
-
Yaklaşık 4 ay önce başlanan görüşmeler, ortak toplantılar, fikir paylaşımları, bu projenin bu derece başarılı ve görsel zenginlik ile dolu olmasını sağlayan en önemli faktördü. Team Gerilla Marketing ve Tool Tasarım ile yola çıkarken 3D sahne ve prodüksiyon üzerine yoğunlaştık. 3ad. Christie HD20K-J ve 4ad. Christie LX1500 ana salonda olmak üzere toplam 13 adet projeksiyon cihazı ile aynı sayıda Dataton Watchout System kullandık. EFFECTive Media Production 'ın tüm 3D sahne üzerinde tasarladığı animasyonlar, sunum destek görüntüleri, kısa jenerikler organizasyonun öne çıkan özelliğiydi.
Ayrıca kendi tasarım ve üretimimiz olan "Color Me Uygulaması" nı ( vimeo.com/54274073 ) ilk defa bu organizasyonda kullandık.
Bu başarılı senkron çalışma için tüm partnerlerimize teşekkür ederiz.

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…