Zmagoviti niz v ligi Telemach je Zlatorog v 13.krogu nadaljeval proti Hopsom, ki so v Treh lilijah brez zmage že skoraj 15 let. Laščani so v slogu vodilne ekipe vodili vseh 40 minut in zmagali s 76:63 (54:48, 37:30, 20:15). Uroš Zadnik je potrdil vlogo prvega organizatorja igre, saj je s samo tremi zgrešenimi meti dosegel 21 točk (za dve 4-6, za tri 3-4, prosti meti 4-4), za index 29 dodal po 6 asistenc in ukradenih žog ter postal MVP kroga.

Zlatorog-Hopsi 76:63 (20:15, 17:15, 17:18, 22:15)
Zlatorog: Brodnik 3, *L.Lapornik 9 (1:1), Nikolić, Maček 2, *Dimec 4, M.Lapornik 3 (1:2), Čigoja, Marasović -, *Udrih 12 (2:2), *Đugum 6, *Zadnik 21 (4:4), *Mučić 16. Trener: Šporar.
Hopsi: Fižuleto, *Vujasinović 15 (8:8), Mulalić, Vranjković 16 (4:5), Govc -, Godler, *Martin 6 (2:2), *Mežan 1 (1:2), Perger -, Koritnik -, *Robertson 9 (3:3), *Jagodnik 16 (5:5). Trener: Kuhar.

Miloš Šporar, trener Zlatoroga: "Naredili smo pričakovano, saj vodilna ekipa mora premagati zadanjega na lestvici. Iz tekme v tekmo nadgrajujemo igro v obrambi, s katero popravljamo drobne napake v napadu. Ko bomo izenačili obe smeri igre, bomo v ligi za prvaka vsem ekipam povsem konkurenčni.