Rzut okiem Turbo na wystawę Iwony Teodorczuk Możdzyńskiej pt. "Kolor na pocieszenie".

Iwona Teodorczuk-Możdżyńska
KOLOR NA POCIESZENIE
Wystawa w Galerii Turbo
25.01-1.02.2013

W projekcie udział wzięli: Tomasz Adamczuk, Paweł Dunal, Agata Jeziak, Barbara Juda, Bartek Kiełbowicz, Paweł Łyjak, Monika Makowska, Marta Puchłowska, Jacek Różański, Andrzej Szatyński, Katarzyna Teodorczuk, Agnieszka Zgirska.

O projekcie:
Trzynaście osób związanych ze sztuką. Dwanaście spotkań. Dwanaście rozmów na temat koloru. Za każdym razem jedno zadanie: znalezienie koloru, który daje pocieszenie. Indywidualne rozmowy, subiektywne spojrzenie. Pełna dowolność w definiowaniu pocieszenia.
Dwanaście nagrań audio, czternaście słoiczków z kolorami, trzynaście niedużych płócien, dwanaście cytatów wybranych z przeprowadzonych rozmów. Na ścianach galerii krótkie teksty o kolorach własnoręcznie napisane przez artystów biorących udział w projekcie. W tle słychać fragmenty nagranych z nimi rozmów.

Kolory na pocieszenie wychodzą poza obszar galerii, wynoszone przez widzów. W maleńkich przezroczystych pojemniczkach rozpoczynają swoją wędrówkę. Czy zostaną zachowane, żeby pocieszyć kogoś w trudnych chwilach? Może zostaną wyśmiane, zignorowane, zagubione albo zapomniane? W galerii pozostanie jedynie zapis, ile osób zdecyduje się na wzięcie kropli koloru i które kolory zostały pobrane.

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…