Dziękuję za współpracę załodze Kapeli ze Wsi Warszawa i Panu Piotrowi Maślance z marchewkowego kommando ;) Serdeczne podziękowania dla Krzysztofa Jaromy i Wojciecha Hrynia za pomoc w targaniu ciężkiego i nieporęcznego sprzętu w nocy po bagnach, a przede wszystkim za wyśmienite towarzystwo podczas wielogodzinnych sesji na mrozie dochodzącym do -- 20 stopni C. Dla Pana Andrzeja Branickiego za udostępnienie teleskopu i montażu paralaktycznego. Bez jego uprzejmości nie powstały by ujęcia ze zbliżeniem księżyca oraz kadrów gdzie aparat podążał za gwiazdami. Dziękuję także Kierownikowi BMW Arturowi Gawłowi za umożliwienie zrobienia ujęć w Białostockim Muzeum Wsi. Nie mogę także zapomnieć o dzikach które pod czas samotnych nocnych sesji na Krzemiance nie pozwalały mi zasnąć manifestując swoją obecność za wykrotami w ciemnościach.
Wszystkie ujęcia robione w nocy bądź o zmierzchu w Puszczy Knyszyńskiej i okolicach w miejscach takich jak: Rezerwat Krzemianka, Dolina Jakubowa, Leśniczówka Ponikła, starorzecze w Supraślu, okolice Sochoń, Borki, dolina Supraśli w okolicach Nowodworc a także w Lesie Wesołowskim oraz Osowiczach. Chaty w Białostockim Muzeum Wsi. Zbliżenia księżyca wykonane w obserwatorium astronomicznym na wydziale Fizyki Doświadczalnej na UWB.
Film składa się z w większości z ujęć poklatkowych na które trzeba było zrobić ok 10.000 pojedynczych fotografii. Zdjęcia robione w formacie raw, konwertowane na jpg a następnie renderowane do formatu AVI uncompressed. Ujęcia startrails w programie Starmax. Składane na końcu w Sony Vegas do filmu. Ogólnie zebrałem 180 GB danych na 7 minut filmu Czasy naświetlania jednej klatki wahały się od 1/60 sekundy do 2 minut. Większość jednak wynosiła ok 4 sek. Łączny czas naświetlania matrycy to ponad 13 godzin. W większości przypadków zrobienie 30 sekundowego materiału wynosiła ok 4-5 a nawet do 6 godzin pracy w terenie. Cały materiał robiony był przez prawie 2 miesiące.
Użyty sprzęt:
Canon EOS 5DMKII oraz EOS 30D. Obiektywy: EF 17-40 4L USM, EF 70-200 4L USM, EF 50 1,4 USM, EF-s 18-135 3.5 -- 5.6 IS USM, teleskop Meade LX 200, 2 statywy, szyna z napędem, 2 wężyki z interwałem, akumulator, montaż paralaktyczny stary dobry Zeiss, kilka piw i parę paczek pestek ;)
Zdjęcia i montaż
Szczepan Skibicki
skibickifoto.pl

Muzyka:
Kapela ze Wsi Warszawa
Step Owy
Z płyty Nord

Kategoria

Muzyka
Licencja

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…