Alanya Keykubat Eğitimciler Derneği, ilkini geçen yıl gerçekleştirdiği şiir yarışmasının ikincisini Alanya Kültür Merkezi'nde yaptı.


Orta öğretim ve lise öğrencileri arasında "Elli Şiir Elli Şair" sloganıyla yapılan yarışmaya 21 ortaokul, 15 lise katıldı. Okullar dereceye girmek için yarıştı.

Sabah saatlerinde başlayan yarışmanın jüri üyeleri eğitim ve medya dünyasından isimlerden oluştu. Emekli İlköğretim Müfettişi Ahmet Olgun, Akdeniz Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden Öğretim Görevlisi Aysun Gündüz Önal, Kanal A Televizyonu Haber Müdürü Gaye Coşkun, ATV Haber Müdürü Ahmet Tunç ve Eğitimci Ekrem Kara ile Abdullah Salih Akdemir'in jüri üyeliğinde gerçekleşen yarışmada 36 yarışmacı arasından finale kalan 10 öğrenci seçildi. Jüri üyeleri, birbirinden başarılı öğrenciler arasında finalistleri belirlemede bir hayli zorlandı.

Yarışmanın en dikkat çeken bölümü 51 şiir arasından tercih yapması istenen öğrencilerin 8 tanesinin Necip Fazıl Kısakürek'in Sakarya şiirini tercih etmesi oldu.
Orta ve lise öğrencileri arasındaki yarışmanın finale kalan okulları ve öğrenci isimleri ise şöyle: ortaöğretimde Konaklı Gazi İlköğretim Okulu'ndan Seher Buse Aydın, Ufuk Ortaokulu'ndan Saniye Nur Salvur, Avsallar Halıcı Orhan Ortaokulu'ndan Esra Aldemir, Cikcilli Mehmet Öner Ortaokulu'ndan Feyza Yaman, Abdurrahman Alaettinoğlu İlköğretim Okulu'ndan Hümeyra Uslu. Liseler arasında Anadolu Teknik Lise Öğrencisi Onur Ulaş Durak, Arıkan Yılmaz Dim Lisesi Öğrencisi Büşra Özçelik, Hüseyin Girenes Fen Lisesi Öğrencisi Şükrü Utku, Feyzi Alaettinoğlu Lisesi Öğrencisi Özlem Aktekin ve Hasan Çolak Anadolu Lisesi Öğrencisi Gizem Nur Aytekin finale kaldı. Final yarışması ise 28 Mart 2013 Cuma günü yapılacak.

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…