"PRZEPUŚĆ PANIE"
Akcja promująca szerzenie kultury osobistej w życiu codziennym. Poprzez możliwość symbolicznego przepuszczenia drugiej osoby, w specjalnie ustawionych drzwiach, pragniemy pobudzić w uczestnikach chęć do zachowywania kultury na co dzień. Każda para biorąca udział w akcji otrzyma symboliczny certyfikat świadczący o zachowaniu dobrych nawyków.

SZACUN - co to?
Szacun to nieformalna organizacja mająca na celu poprzez działanie u podstaw
( wydarzenia, działalność internetowa ) zmienić nastawienie Polaków w taki sposób, aby wokół nas było jeszcze więcej wzajemnej uprzejmości i szacunku.

MISJA - dlaczego kultura?
Uważamy, że wiele lat trudnej sytuacji społeczno-politycznej spowodowały, iż charakterystyczna dla Polaków ogromna uprzejmość, będąca częścią naszej tradycji, zanikła. Sytuacji nie poprawia dzisiejsza kultura polityczna, a cegiełkę dokładają nowe wyzwania stojące przed społeczeństwami XXI wieku. W takich okolicznościach bardzo ważnym, jeśli nie najważniejszym, jest pamiętanie o regułach, które trzymają nas razem, oraz o wzajemnym szacunku i uprzejmości będącymi podstawą komunikacji i funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego.

SZACUN - O NAS
Jesteśmy szóstką młodych osób chcących tworzyć świat, który będzie po prostu fajniejszy.
Nasze wspólne działanie rozpoczęło się od wzięcia udziału w stypendium "Choćby Dla Własnej Przyszłości" zorganizowanego przez fundację Polska Młodych - jednego z liderów organizowania projektów społecznych w Polsce.
Poprzez pracę społeczną wyrażamy siebie, równocześnie chcąc zachęcić do tego innych ludzi, którzy chcą zmieniać przestrzeń wokół siebie na lepsze.

PRODUKCJA: SCPROJECTS

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…