8. jūnijā Elejas muižas parkā Jelgavas novada svētku laikā norisinājās Amatnieku un mājražotāju tirdziņš, kurā piedalījās amatnieki un mājražotāji no Jelgavas un Ozolnieku novada, kā arī Lietuvas Jonišķu rajona. Tirdziņš tiek organizēts Jelgavas novada svētku laikā, Jelgavas lauku partnerības „Lielupe” un Jonišku rajona partnerības sadarbības projekta „Vietējās uzņēmējdarbības veicināšana” ietvaros.

Tirdziņā varēja apskatīt un iegādāties amatnieku darinājumus – rotaslietas no gliemežvākiem, keramikas un koka izstrādājumus, audēju darbus, tamborējumus un pērļu rotas, kā arī degustēt un iegādāt vietējo pārtikas ražotāju sarūpētie labumus - maizi, kūpinātu gaļu, sieru un medu. Tirdziņā bija arī netradicionāli piedāvājumi – strausu olas, ziepes un ādas izstrādājumi, kā arī dzintara izstrādājumi – ziedes, krēmi.

Tirdziņu kuplināja lietuviešu tradicionālās amatniecības meistari ar saviem īpašajiem darinājumiem - lellēm, raganiņām, māla svilpītēm, keramikas izstrādājumiem, rokdarbiem un izstrādājumiem no raga un vietējiem pārtikas ražojumiem – maizi, sieru, medu un garšvielām. Savukārt kulinārijas paraugdemonstrējumi noritēs, Jonišķu pavāriem uz vietas gatavojot gan pelmeņus, gan lietuviešu nacionālo gardumu – šakotis jeb zaraino kēksu, kas tiek cepts zarota koka formā ar dobumu vidū.

Dienas gaitā parkā norisinājās sadziedāšanās folkloras kopām un kapelām, piedaloties „Zemgaļiem”, „Dimzēniem” un kaimiņvalsts Lietuvas Žagares kultūras centra kapelai „Švėtė”.

Bērni varēja darboties radošajās darbnīcās gatavojot ziedus un taureņus, linu grāmatzīmes un darbojoties pie podnieka ripas.

Inovatīvu radošo darbnīcu piedāvāja SIA Laflora, jo bērniem bija iespēja apskatīt un praktiski pielietot kūdru - skulptūru un citu kompozīciju veidošanā.

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…