Afyon Mermer ve Mermer Teknolojileri Fuarı MBA Grup Uluslararası Fuarcılık tarafından gerçekleştirildi !..

Stonexpo Afyon Mermer ve Mermer Teknolojileri Fuarı, dünya doğal taş sektörünün temsilcilerini Afyonkarahisar’da buluşturdu. MBA Grup Uluslararası Fuarcılık tarafından, Afyonkarahisar Fuar Merkezi’nde ilk kez düzenlenen fuar, beklenenden daha fazla ilgi gördü.

ÇİN, BREZİLYA ve IRAK ALIM İÇİN GELDİ !..
Lansmanı, Verona Taş Tasarımı ve Teknolojisi Fuarında yapılan Stonexpo Afyon Mermer ve Mermer Teknolojileri Fuarının tanıtım çalışmaları, doğaltaş sektörünün en önemli buluşmalarından olan Hindistan ve Çin Fuarlarında da sürdürülmüştü. Yurtdışı fuarlarında başarılı temaslarda bulunduklarını kaydeden MBA Grup Uluslararası Fuarcılık Ltd. Şti. Genel Müdürü Alper Okyar, bunun sonucu olarak, fuara Çin, Brezilya ve Irak’tan alım heyetlerinin geldiğini belirtti.

FABRİKA VE OCAKLARI GEZME İMKANI OLDU
Alper Okyar yaptığı açıklamada Stonexpo Afyon’un mermer sektörüne sağladığı faydaları şöyle anlattı: “Sektör temsilcilerimiz, yurtiçi ve yurtdışında hangi fuara katılırlarsa katılsınlar, ocaklarını ve fabrikalarını ancak firma kataloglarındaki fotoğraflarla müşterilerine gösterebiliyorlardı. Gerçekleştirdiğimiz bu organizasyon ile katılımcı firmaların çok büyük kısmı, müşterilerine fabrika ve ocaklarını gezdirebilme fırsatı yakaladı. Fuarımız, Türkiye mermer sektöründe adını duyurmuş pek çok şehrin de Afyonkarahisar’a yakın mesafelerde olduğunu düşünürsek, bölgenin tümü açısından ekonomiyi canlandıran, sektörü geliştiren ve bu arada bölgeyi yabancı misafirlere tanıtan bir organizasyon olmayı başardı. Dünya genelindeki sektörel bilgi birikiminin ve iş fırsatlarının bölgeye aktarılmasına aracılık edecek olan Stonexpo Afyon, davet ettiğimiz satın alma heyetleri ile buluşma fırsatı oluşturdu. Dolayısıyla, gerçekleştirdiğimiz organizasyonla mermer ve mermer teknolojileri ihracatına ve marka gelişimine katkı sağladığımızı düşünüyoruz. ” Dedi.

FUARIMIZ BLOK SAHASI FARKI İLE ÖN PLANA ÇIKTI !..
Stonexpo Afyon’un diğer fuarlardan farkını blok sahası ile ortaya koydu, diyen Okyar, “Fuar, 3 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 23 bin metrekarelik alanda gerçekleştirildi. Açık alanın büyük olması blok sahamızı ön plana çıkardı. Şehrin ocaklara olan yakınlığı, blok sahamızın önemini daha da artırdı.” diye konuştu.

GÜÇLÜ BİR İHTİSAS FUARI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ !..
Alper Okyar, “Stonexpo Afyon ile ilgili uzun vadeli hedeflerini ise şöyle sıraladı: “Dünya doğaltaş ticaretinde uluslararası fuarların etkinliği her geçen gün artıyor. Stonexpo Afyon’un da yıllar içinde yurtiçi ve yurtdışından güçlü firmaların katıldığı, ürün ve teknolojilerini sergiledikleri, firmaların uluslararası pazarda pay alma yarışını sürdürdükleri güçlü bir ihtisas fuarı olmasını istiyoruz. Mermerin başkenti olarak bilinen Afyonkarahisar, mermer fuarcılığı anlamında da ulusal ve uluslararası pazarda boy göstermek isteyen firmaların ilgiyle takip ettikleri bir organizasyonla adını duyurmalı ve marka şehir olmalı. Bunun için de mermer sektörünün tüm üyelerinin bundan sonra yapacağımız, “Stonexpo Afyon Mermer Fuarı”mıza daha ilgili olmalarını ve katılımcı olmalarını bekliyoruz. “ Dedi...

Metehan Ceylan'a Teşekkürler...

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…