Srí Lanka se potýká s vysokým počtem sirotků, jehož příčinou je především absence sociální a rodinné politiky státu. Osamělé matky z existenčních důvodů často opouštějí své děti, které posléze končívají na ulici a stávají se oběťmi různých druhů zneužívání.

Útočiště pro ně mohou představovat například domovy a sirotčince, v nichž se jim snaží podat pomocnou ruku řeholníci. Prostředí takových zařízení, podporovaných Papežskými misijními díly, zachycuje film Oázy Perlového Ostrova. Výpovědi pracovníků sirotčinců, sirotků, zástupců PMD i dobrovolníků umožňují vhled do tíživé situace a ukazují živou víru obyvatel této válkou poznamenané země.

Dokument diváky seznamuje také s praktickou pomoci církve nejslabším a poodhaluje kulturní prostředí a sociální situaci ostrovního státu v Indickém oceánu.

Bonusová videa on-line:
vimeo.com/album/2879705

Součástí DVD Oázy Perlového Ostrova, které obsahuje film v SD i HD rozlišení, jsou také bonusové výpovědi a komplexní informace o problematice sirotků a aktivitách Papežských misijních děl na Srí Lance.

O DVD si lze napsat prostřednictvím kontaktního formuláře národní kanceláře Papežských misijních děl: missio.cz/napiste-nam/

Dokument ČR | české znění | 25 min

paxart.cz
missio.cz

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…