16.-18. august toimusid Lohusalus Tallinna Jahtklubi karikavõistlusted ja Eesti meistrivõistlused.

Optimist klassis tuli Eesti meistriks Keith Luur (PJK). Hõbedale tõusis tänaste väga tublide sõitudega Karsten Holter (PJK) ja pronksi võitis Kaarel Paal (KJK). Tüdrukute seas võitis regati lätlanna Agija Elerte (YC Riga). Tüdrukute Eesti meistriks krooniti Helen Pais (KJK), hõbeda sai Mari-Ann Raud (TJK) ja pronksi Helen Ausman (KJK).

Alla 13-aastaste Optimisti purjetajate Eesti meistriks tuli Kaarel Paal (KJK) Daniel Rüütli (SMS) ja Henri Silluta (KJK) ees. Tüdrukute alla 13-aastaste Eesti meistritiitli võitis Helen Ausman (KJK) Liis Annuse (ROPK) ja Nele Leit-Teetlausi (PJK) ees.

Zoom8 klassis vallutasid Eesti meistrivõistluste poodiumi saarlased Martin Õunap, Marie Pihlas ja Sander Puppart (kõik SMS). Tüdrukute Eesti meistriks sai Marie Pihlas (SMS) Kristina Erisalu (HPSK) ja Anni Sikku (KJK) ees.

Laser 4,7 klassis tõusis tänaste sõitudega Eesti meistriks Tavo Annus (ROPK). Regati teise koha võitis leedulane Marius Eidukevicius (Bangputys) ja kolmanda koha soomlane Aarni Ahvonen (HSK). Eesti meistrivõistluste hõbemedali sai Maris Seersant (TJK) ja pronksi Daniel Tõevälja (ROPK).

Laser Radiali üldarvestuses tõusis täna esikohale leedulanna Viktorija Andrulyte (Bangputys/LOSC). Teise koha ja Eesti meistritiitli võitis Anna Pohlak (TJK) ning võrdsete punktidega jäi kolmandaks leedulane Mantvydas Cerniauskas (Bangputys).

Naiste arvestuses võitis leedulanna Viktorija Andrulyte (Bangputys/LOCS) Anna Pohlaku (TJK) ja Niki Blässari (NJK) ees. Naiste Eesti meistriks tuli Anna Pohlak (TJK), hõbeda sai Anne-Mari Luik (ROPK) ja pronksi Liina Kolk (SMS).

Alla 21-aastaste tüdrukute Eesti meistrivõistluste kulla sai Anna Pohlak (TJK), hõbeda Annegret Unnuk (ROPK) ja pronksi Liise Köösel (ROPK).

Alla 19-aastaste Eesti meistritiitli võitis Taavi Valter Taveter (PJK), hõbemedali sai Kristjan Raus (ROPK) ja pronksmedali Hardo Niit (SMS).

Laser Standard klassis võitis regati soomlane Kaarle Tapper (HSK), teise koha ja Eesti meistritiitli võitis Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) ning kolmas oli leedulane Martis Pajarskas (Bangputys). Eesti MV hõbemedali võitis Kaarel Kruusmägi (SMS) ja pronksmedali Patrick Abner (ROPK).

Laseri alla 21-aastaste Eesti meistriks krooniti Mihkel Väli (ROPK), hõbedale tuli Karl Rihard Penu (KJK) ja pronksile Stenver Sondla (ROPK).

Techno 293 U15 klassis võitis Eesti meistritiitli Karl Gregor Baumann (NYCS), hõbedale tuli Alfred Kalm (TPLK) ning pronksile August Luure (NYCS).

Techno 293 U17 klassis krooniti Eesti meistriks Keit Järve (NYCS). Hõbemedalile purjetas Roomet Riho Pung (TPLK) ning pronksile Hendrik Ploom (NYCS).

Techno 293 O17 klassis tuli Eesti meistriks Rainer Kasekivi (TPLK) Tõnis Kaski (EPL) ja Lise Anette Vaheri (TKJ) ees.

RS:X meeste klassis võitis regati Johannes Ahun (NYCS) ning RS:X juunioride klassis võitis Priit Kivisilla (Dago).

Kahepaadil 29er võitsid regati Juuso ja Henri Roihu (TJK). Teiseks tulid Kristo Õunap ja Kevin Grass (SMS) ning kolmandaks tõusid tänase päevaga Karl Kask ja Sten-Christian Taal (KJK). Parimad tüdrukud Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK) on kokkuvõttes seitsmendad.

Tallinna Jahtklubi karikavõistlused korraldas Tallinna Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.
Regati kodulehekülg: tjk.ee/?lang=et&page_id=124

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku kuuest regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algas 31. maist 2. juunini Roomassaares toimunud Saaremaa Merispordi Seltsi regatiga. Teine etapp purjetati 14.-16. juunil Pärnu Purjetamisnädala raames, kolmandaks regatiks on aga Tallinnas toimuvad Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused 28.-30. juunil. Neljas etapp, Tallinna Jahtklubi karikavõistlused peetakse 16.-18. augustil Lohusalus. Eelviimaseks osavõistluseks on 13.-15. septembril peetav Pärnu Sügisregatt ning viimaseks 20.-22. septembril aset leidev Tallinna Nädala regatt.