Druhý ročník umeleckých zásahov do verejného priestoru mesta je zameraný na funkčnú sídliskovú architektúru a na prezentáciu súčasnej sochárskej - objektovej tvorby v otvorenom mestskom priestore. V rámci podujatia prebehne aj workshop streetartovej tvorby, ktorého výsledky uvidíte v uliciach mesta.
Aj tento rok sme pripravili sprievodné aktivity, ktoré spestria atmosféru podujatia. K už tradičnej komentovanej prehliadke po zásahoch sme pridali prehliadky na bicykloch.
Väčšina sprievodných akcií bude sústredená pred galériu Koniareň, ktorá poskytla zázemie pre prípravy a priebeh podujatia. V galérii okrem iného budete môcť vidieť prezentačnú výstavu umelcov, ktorý sa podieľajú na intervenciách. Počas piatka a soboty tu bude otvorená improvizovaná čajovňa. Pred galériou bude aj chill out zóna,v ktorej sa budete môcť občerstviť, zahrať petanque a ping-pong, alebo si len tak posedieť pri hudbe, ktorú počas piatka a soboty namixuje niekoľko DJ-ov. Pripravené sú tiež projekcie, časozberné záznamy z priebehu zásahov atď.
Intervencie vznikli predovšetkým zo snahy meniť vzťah ľudí k verejnému priestoru, k jeho oživovaniu a využívaniu. Umenie je nám prostriedkom k tomu, aby sme konfrontovali naše stereotypné vnímanie priestoru, v ktorom žijeme, s novou pozmenenou realitou. Z tejto konfrontácie, ako dúfame, môže vzísť zastavenie a zamyslenie sa nad stavom a významom verejného priestoru ako nášho životného prostredia...

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…