Katowicka premiera, była pierwszą okazją by obejrzeć dzieło Artura C Tatara, nad którym pracował nie tylko przez cały miniony sezon, ale tak naprawdę przez ostatnich kilkanaście lat. Pokaz, który odbył się 2 listopada był wyjątkowy pod wieloma względami.
Po pierwsze odbyła się nie jedna, a aż 5 projekcji filmu, a każda z nich była inna i miała swój niepowtarzalny klimat i oprawę.
Pierwsza, po dłuższym wstępie i zapowiedzi samego autora filmu, na kolejnej połączyliśmy się za pośrednictwem internetu z Kubą, który w czasie premiery zmuszony był do pobytu w szpitalu, na kolejnych 2 pokazach mogliśmy wysłuchać wypowiedzi innych riderów biorących udział w filmie. 5 pokaz odbył się w kameralnym gronie osób, które przybyły na miejsce późno, ale byli też tacy, którzy oglądali film już któryś raz z kolei. Na premierze nie zabrakło riderów z filmu, pojawili się też rodzice Kuby, a całą imprezę poprowadził maksymalnie pozytywny Wujek Samo Zło.

Poza obejrzeniem filmu na Ceglanej można było skorzystać z minirampy, batutów, slackline'a strefy gastro (Bigos niektórzy wspominają po dziś dzień) i baru. Akcję zaczęliśmy o godzinie 15, a zakończyliśmy koło 1 rano. W tym czasie przez Ceglaną przewinęło się ponad 600 osób i wszystkim bardzo dziękujemy za przybycie i atmosferę, którą to wy stworzyliście! Była to 2 impreza, która odbyła się w tej lokacji i od razu możemy powiedzieć, że będą kolejne i będą jeszcze większe :-)

Wracając do meritum, czyli obrazu, który był tego dnia wyświetlany na ekranie:
Film nazywa się tak nie przez przypadek, "What a Bigos" to swoisty bigos najlepszych ujęć z ostatniej dekady Polskiego snowboardingu. W filmie znajduje się większość riderów, która miała wpływ na rozwój tego sportu w naszym kraju. To właśnie oni są składnikami tego "bigosu". Znajduje się w nim wiele wymienionych "przypraw", a najważniejsze składniki, których wyróżnionych jest tu 8, zostały odpowiednio opisane. Film pokazuje ewolucję snowboardowej zajawki zakończoną segmentem najbardziej wszechstronnego Polskiego ridera, Kuby Dytkowskiego. Ewolucja ta została uwieńczona utworzeniem Polskiej deski snowboardowej (facebook.com/bigo.snowboards), nad którą poza Kubą pracowało w minionym sezonie sporo polskich riderów. Została poddana ciężkim testom, co z pewnością zobaczycie w filmie.

Trailer: vimeo.com/76259560
Produkcja: facebook.com/Silesiasporttest, facebook.com/bigo.snowboards
Ujęcia i montaż: Artur C Tatar
Grafiki: Maciej Przężak "Plaster"

Film planujemy udostępnić online za darmo 6 grudnia, a do tej pory będziecie mogli obejrzeć go na jeszcze 2 kinowych premierach:

23.11.2013 - Warszawa, godz. 20 Kino Atlantic, ulica Chmielna, afterparty Klub 55 (facebook.com/events/388614574602831/)
30.11.2013 - Wrocław, festival GoPow (facebook.com/GoPowFestival)
więcej informacji na profilu wydarzenia: facebook.com/events/386756721452122/

Partnerami cyklu premier są:
Silesia Sport (facebook.com/Silesiasporttest)
Street Brands (facebook.com/streetbrandseu)
APO (apo-snow.pl/)
Palto (palto.co/)
Central Store (facebook.com/centralstore33)
Go Pow (facebook.com/GoPowFestival)

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…