Po imprezach z TOTAL FREEDOM i HUERCO S. zapraszamy na kolejną edycję Vatican Vibes. Tym razem mamy dla Was następujące atrakcje.

☛ TEREKKE (L.I.E.S./US)

Trzecim gościem Vatican Vibes jest Terekke - wiodąca postać nowej fali amerykańskiej muzyki house i techno. Brooklyński producent od początku swojej działalności związał się z L.I.E.S. - awangardową wytwórnią Rona Morelli. Podobnie jak Huerco S., Terekke wykorzystuje analogowe instrumenty aby dodać swoim utworom onirycznego klimatu i przestrzeni, czego brakuje tak często w dzisiejszych wygładzonych produkcjach rodem z Abletona. Terekke nagrywa swoją muzykę na magnetofon, dzięki czemu w jego numerach słychać rozpoznawalne przez fanów lo-fi syczenie taśmy. Z kolei charakterystyczne brzmienie automatów perkusyjnych Rolanda odwołuje się do deep house'owej tradycji, przy czym Terekke robi to po swojemu - dodając sporo dubowego pogłosu. Choć Nowojorczyk wydał dopiero dwie EPki, jego twórczość spotkała się już ze sporym uznaniem krytyków. Najlepszym tego dowodem jest pierwsza lokata EPki "YYYYYYYYYY" w tegorocznym rankingu serwisu Little White Earbuds.

Soundcloud: tiny.cc/k9cw7w
Tumblr: tiny.cc/4cdw7w
Boiler Room: tiny.cc/jedw7w
Mutual Dreaming: tiny.cc/uldw7w
Welcome To The Room: tiny.cc/jndw7w

☛ WILHELM BRAS (MIK MUSIK/PL)

Paweł Kulczyński należy bez wątpienia do grona wirtuozów polskiej elektroniki na żywo. Byliśmy w październiku w Powiększeniu, więc dobrze wiemy do czego jest zdolny. Wilhelm Bras narobił już sporo szumu m.in. na festiwalach LDZ, Nowa Muzyka i Unsound, ale równie pewnie czuje się w środowisku klubowym. Za każdym razem jest inaczej - kierunek jego analogowych wycieczek niesie słodycz zagadki. Koncerty Brasa są nie lada widowiskiem - muzyk wystawia syntezator modularny własnej produkcji na sam środek parkietu, przez co automatycznie włącza słuchaczy w interakcję z muzyką. 18 lutego muzyk wydał album "Wordless Songs By The Electric Fire" w eksperymentalnej wytwórni Mik Musik. Zarówno studyjne wyczyny Brasa i jego pokręcone występy na żywo to prawdziwe bomby energetyczne.

Wilhelm Bras: tiny.cc/q0ew7w
Soundcloud: tiny.cc/zyew7w
Facebook: tiny.cc/qzew7w
Mik Musik: tiny.cc/s1ew7w

☛ Dodatkowo zagrają:

RADEKK (Plastelina/Gdańsk)
JUSTICE BEAVER (Vatican Vibes/Warszawa)
DJ ALONZO (Vatican Vibes/Warszawa)

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…