4 etapy śmierci
Praca ta została stworzona w celu personalnego zdefiniowania stanu uznanego za śmierć. Moja praca chce pokazać koniec życia i początek śmierci.
Film jest podzielony na 4 części - 4 preludia, czyli krótkie formy muzyczne poparte dodatkowo obrazem. Można powiedzieć, że są to preludia do śmierci. Każdy etap ma w sobie zawarty trzydziestosekundowy fragment, który podczas oglądania zbliża nas do celu. Całość trwa około 10 minut, po 2 minuty każdy. W każdej wersji zaznaczone są głośniej następujące po sobie fragmenty. Trwają około 30 sekund i pojawiają się w każdym dwuminutowym etapie.
Robert Roczeń: " Obserwując śmiertelność drugiego człowieka, zakładamy, iż mając wiele z nim wspólnych cech, tę też mamy podobną i również podlegać będziemy śmierci. Natomiast kiedy będzie się to stawało faktem, tracimy niezależny osąd i zewnętrzną perspektywę, aż do zaniku wszelkiej percepcji"
Wszyscy uważamy, że podobnie będziemy przeżywać śmierć. Moje przeżycie zawarte jest w czterech aktach, mój sposób postrzegania i moja własna definicja tego, jak będzie wyglądał mój koniec. Możecie się z tym utożsamiać, lub wytworzyć własne odczucia z tym związane.
Naszym zadaniem jest wieczne szukanie odpowiedzi na pytanie - jak wygląda śmierć lub, co dzieje się przed czy też po. Śmierć miała tysiące sposobów zapowiadania się, a ten jest jednym z nich. Jest moją prywatną zapowiedzią.
Dla każdego z nas jest to prywatne odczucie, stanowiące w pewnym sensie intymność a zarazem jawność życia, dostępną tylko dla nas.
Ja staram się z wami tym wydarzeniem podzielić.
Obraz wraz z narastającą muzyką tworzy cos w rodzaju transu, w którym znajduje się człowiek. Mamy wrażenie obcowania ze śmiercią i przechodzenie na jej stronę. Powoli zatracamy się w obrazie, który staje sie również częścią nie tylko autora ale i widowni. Dzięki preludiom zbliżyłam was do waszego prywatnego przeżycia. Przygotowałam na nieuniknione.
Dałam widzom namiastkę tego, czego mogą się spodziewać podczas własnej, prywatnej sesji. Pozwoliłam zajrzeć widzom w mój umysł i zabrać część mnie. Śmierć to kres możliwości człowieka i jego bezsilności wobec samego siebie. Takie odczucia chcę uzyskać od widzów, chcę aby połączyli się z obrazem i dźwiękiem, jednak aby każdy z oglądających pozostał jak najbardziej sobą. Oglądając 4 etapy śmierci pragnę pokazać mój stosunek do niej oraz świadomość tego, że w każdej chwili stoimy wobec śmierci.
W pierwszej części widzimy śmierć ciała- nieczułość piękna, z idealnymi proporcjami, niczym oczy, ręce i nogi.
W drugiej psychikę, która zbliża sie ku końcowi, rezygnację, obraz niemal że podobny kształtem do naszego mózgu.
W trzeciej części następuje koniec życia. Zatrzymanie funkcji życiowych, które mimo nieuniknionego nadal próbują walczyć o jeszcze chwilę. Następuje tu pewnego rodzaje intymność, którą każdy z nas przeżyje w swoim wnętrzu.
Czwarta część to początek śmierci. Jawność życia. Najpierw brak akceptacji, później całkowite poddanie się temu, co zostało z góry ustalone.

Tytuł: Cztery Etapy Śmierci

DANE TECHNICZNE:
Format: H.264
1280x720 pixels
Frame rate: 23.976
Pixel Aspect Ratio: Square Pixels
Czas: 00:09:57:20

PROGRAMY:
Adobe Photoshop
Adobe Premiere
After Effect
3ds max

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…