13 lutego podczas 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie odbyła się premiera współfinansowanego przez PISF filmu „Obietnica" Anny Kazejak. Film prezentowany był w konkursowej sekcji Generation14 plus.

"Obietnica" (dawniej "Słowo") to dramat psychologiczny opowiadający o nastoletniej miłości gimnazjalistów Lili i Janka. Akcja filmu oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Reżyserka w rozmowie z PISF opowiada o tym, jak powstawał scenariusz tej produkcji, jak wyglądał dobór młodych aktorów i dlaczego zdecydowała się na realizację filmu w Szczecinie.

„Gdzieś na początku i w zamyśle był taki koncept, żeby obserwować świat tak jak przez dziurkę od klucza. Na początku widzimy tylko zarys i wyimek rzeczywistości. Później te drzwi się otwierają coraz szerzej i nie jest to już historia tylko dla młodzieży. Jest to też historia o złożoności pewnych relacji rodzinnych, o świecie bez jasnych zasad" -- mówiła Anna Kazejak.

Projekt filmu „Obietnica" był prezentowany podczas Berlinale Co-Production Market w 2012 roku. Producentem filmu jest Opus Film. Autorem zdjęć jest Klaudiusz Dwulit. Film jest polsko-duńską koprodukcją. Obraz jest współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej. Film otrzymał również dofinansowanie z europejskiego funduszu Eurimages.

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…