alpzey

Joined
Istanbul

User Stats

Profile Images

User Bio

myspace.com/alpzey
facebook.com/alpzey
twitter.com/alpzey

Adana doğumlu olan Alp, Çevre Y. Mühendisi ve tam bir müzik aşığı. Müzik hayatına yaklaşık 15 yıl önce gitar çalarak başladı. Üniversite öncesi Adana’da ilk Türkçe Rock radyo programını hazırladı ve sundu. Lise ve üniversite yıllarında tiyatro eğitimi, şan dersleri aldı ve bir yandan da çeşitli dergi ve gazetelerde karikatür çizmeye başladı. Birçok sanat dalıyla iç içe olan Alp en büyük tutkusu müzik olduğundan, 2000 yılında ilk rock gurubunu kurdu ve ilk demosunu yayınladı.

Son 9 senedir Adana ve İstanbul'da çeşitli bar, festival ve etkinliklerde konserler verdi... Öncelikle Türk müziği daha sonra Alternatif Rock, Indie, Brit Rock, Endüstriyel ve Popüler rock müzik tarzlarından etkilenen Alp, son 5 yılında; İstanbul'da ki bilinen performans mekanlarında sahne aldı. 2009 yılının ortalarına doğru, sahnede çalışmalarına ara verdi. 2011 yılında çıkarmayı düşündüğü solo albüm projesinde ki 9 şarkıyı, söz ve müziğini kendi yapmış olduğu onlarca şarkı arasından seçti. 12 aylık bir süreçte tamamlanan albümün aranje, kayıt ve mixleri, Shaft Music Production stüdyosunda Emre Şen, Erdem Dağlı ve kendisi tarafından, masteringi ise Çağan Tunalı tarafından yapıldı.

2011 yılının ilk aylarına doğru Türkçe Pop-Rock albümünü yayınlayacak olan Alp, bir yandan oldukça dikkat çeken kısa film ve dizi müziklerine (Fox Tv: Arka Sıradakiler/ Öğretmen Kemal…) imza atmaya devam ediyor.

External Links

Following

  1. BARIŞ KIRIMŞELİOĞLU
  2. ILLUSIONIST

Recently Uploaded

Recent Activity