Wioski Świata

 1. # vimeo.com/44515813 Uploaded 417 Plays / / 0 Comments Watch in Couch Mode

 2. Czy wyobrażałeś sobie kiedyś siebie w domku z jednym oknem i łóżkiem, które dzielisz z całą swoją rodziną? Czy potrafiłbyś mieszkać w odosobnieniu i tylko raz na trzy miesiące wyruszać do miasta, by zdobyć odrobinę ryżu? Tak właśnie żyją ludzie w górach Andach- opowiada ks. Ryszard Lach.

  # vimeo.com/30662365 Uploaded 86 Plays / / 0 Comments Watch in Couch Mode

 3. Event ekologiczny „Masz szczęście” nawiązuje bezpośrednio do akcji pomocowej w dotkniętej katastrofalną suszą Afryce Wschodniej. Miejsce eventu – Park Edukacji Rozwojowej – nie było przypadkowe. Na obszarze niemalże 2ha, wokół wielkoformatowej mapy świata, znajduje się m.in. wioska afrykańska, papuaski dom na palach, igloo oraz jurta mongolska. Każdy miał niepowtarzalną okazję, by wejść do środka domku, obejrzeć rekwizyty, filmy, zagrać na instrumentach afrykańskich i południowoamerykańskich oraz wysłuchać opowieści wolontariuszy, którzy byli na misjach. Pomiędzy domostwami symbolizującymi poszczególne części światy pojawiły się namioty ze stoiskami różnego rodzaju asortymentu ekologicznego. W Parku zaprezentowali się przedstawiciele firm i instytucji, których działalność w sposób szczególny związana jest z ekologią, sprawiedliwym handlem i ideą ochrony środowiska. Goście mieli możliwość degustacji specjałów prosto z ekologicznego menu, produktów Fair Trade, obejrzenia i wypróbowania ekologicznych kosmetyków. Długie kolejki ustawiały się do stoiska doradztwa żywieniowego, gdzie można było zasięgnąć porady u dietetyków. Swoją działalność prezentowali także specjaliści z zakresu certyfikacji ekologicznej produkcji rolnej oraz badań i certyfikacji opakowań. Przez cały event trwał program sceniczny, podczas którego największą atrakcję stanowił pokaz capoeiry – afrykańsko-brazyliskiej sztuki walki połączonej z tańcem w wykonaniu zespołu Escola da Capoeiragem. Wydarzeniu towarzyszył szereg konkursów i zabaw z atrakcyjnymi nagrodami.

  # vimeo.com/29882324 Uploaded 67 Plays / / 0 Comments Watch in Couch Mode

 4. Cały świat na 2 ha Łosiówki!

  Wielu marzy o dalekich podróżach, poznawaniu nowych miejsc, ludzi. Odkrywanie nowych tradycji i kultur innych regionów świata jest chlebem powszednim dla każdego podróżnika. W Krakowie powstało miejsce, które skupiło na niewielkiej przestrzeni pięć kontynentów, regionalne zabudowy i klimat każdego z tych miejsc. To Park Edukacji Rozwojowej.

  Już 6 września 2009 roku w siedzibie Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego nastąpi otwarcie pierwszego w Polsce Parku Edukacji Rozwojowej.

  Park Edukacji Rozwojowej to nowatorski pomysł na skalę ogólnokrajową. Obiekt posłuży jako miejsce zajęć edukacyjno-artystycznych, dzięki którym dzieci i młodzież będą mogły rozwijać swoją wrażliwość na problemy współczesnego świata. Park to mapa świata wielkości 2 ha, na której powstały zabudowania charakterystyczne dla poszczególnych regionów, wyposażone w przedmioty codziennego użytku. Przez wszystkie kontynenty przebiegają ścieżki edukacyjne, które dotyczą wybranych problemów globalnych.

  Pomysłodawcy Parku twierdzą, że poprzez wykorzystanie innowacyjnych metod edukacji nieformalnej: interakcję, praktyczne działanie i zabawę, będzie możliwe nie tylko poszerzenie wiedzy i rozwijanie umiejętności, ale też wykształcenie postaw otwartości i wrażliwości na innych.

  Uroczystości związane z inauguracją i poświęceniem obiektu rozpoczną się Mszą Świętą w kościele na Dębnikach w Krakowie. Na oficjalną część wydarzenia zaproszeni zostali: Jego Ekscelencja kard. Stanisław Dziwisz, Minister Spraw Zagranicznych RP Radosław Sikorski, Dyrektor Departamentu Współpracy Rozwojowej MSZ RP Marek Ziółkowski, przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Rozwojowej RP.

  # vimeo.com/7330647 Uploaded 1,012 Plays / / 0 Comments Watch in Couch Mode

 5. # vimeo.com/7329446 Uploaded 274 Plays / / 0 Comments Watch in Couch Mode

Follow

Wioski Świata

Art.43 TV Plus

Browse This Channel

Shout Box

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels. Channels