MAUI.EE Windsurfing

 1. maui.ee/8325

  Paistab et tuule tellis Koebergi tuumaelektrijaam, mis asub Melkbosist umbes 5 km põhja pool otse mere ääres ja mille “tünnid” siit kenasti näha on. Tänane 3.3 meetrine laineennustus koos 20 m/s lähedase tuulega teab mis nauditavaid tingimusi ei tekitanud, ja pole ka ime, kuna vähemalt mulle pole lainesõiduks kaugeltki nii palju tuult vaja, hoopis enam abi oleks suuremast lainest. Alar, Jaan ja Penny ei viitsinudki kuigi kaua mööda vett põrgelda, ma sain oma 3 tundi ikka täis. Abi oleks muidugi ka väiksemast lauast ning purjest, aga 1-2 päeva pärast neid siia kaugele maale kaasa tassida ei ole ka sügavat mõtet. Lihtsuses peitub võlu.
  Tugevama tuulega on mul juba mõnda aega omad lainesõidunipid: surun jalad veeel sügavamale aasadesse, võtan, kui meeles on, bottom turn'i ajal tagumise käega poomist kaugemalt kinni, muidugi üritan leida siledamaid laineid, mida enamasti sellise tuulega kusagilt võtta pole, ja proovin laineliini mööda võimalikult käppelt allatuult liikuda. See viimane ei tule küll veel hästi välja ja väga lihtne on end lainesse kinni sõita ja hoogu kaotada, mille tulemusena purjes kohe jälle rohkem tuult on. Igatahes oli hea näha, et osasid hüppajaid ja veidi kogenenumaid sõitjaid tänane liigne tuul ei seganud. Ja vilksamisi nägin jälle delfiine, veidike allpool veepiiri, üksteise kõrval läbi vee tuhisemas.

  # vimeo.com/58995073 Uploaded 74 Plays / / 0 Comments Watch in Couch Mode
 2. maui.ee/8311

  Finally a 3.5 meter wave forecast. It seems that 2.5 meter waves only generate some shore-break here, or perhaps I haven't found the right spots that also work with smaller waves? Anyway, after 3.5 hours of conditions like that I was totally exhausted. Saw a pack of dolphins enjoying the same waves that we were. Such a bliss.

  # vimeo.com/58845135 Uploaded 119 Plays / / 0 Comments Watch in Couch Mode
 3. maui.ee/8299

  Käisime jälle Yzerfonteinis, kuid laine oli seekord pisike. Eredaid momente muidugi oli, aga tänane reis kahvatas siiski nädalataguse erakordselt mõnusate lainetega Yzerfonteini-päeva ees. Peaks homme uuesti proovima! Ainuke julge, kes teisele poole kive veidi ilusamatesse lainetesse taipas minna, oli Jaan. See laine, millega mina ka peaagu teisele poole oleksin pääsenud, tundus kuidagi kahtlane ja lõin lõpuks ikka põnnama. Vaatasin küll aeg-ajalt, et üks roheline puri lustib seal, aga jahedas vees mu mõte ikka kõige paremini ei tööta ja mõistus lihtsalt keeldus tunnistamast, et see võiks Jaan olla. Ja Penny ka areneb : ) Seekord võttis ta juba õige laua kaasa : )))

  # vimeo.com/58262535 Uploaded 59 Plays / / 0 Comments Watch in Couch Mode
 4. maui.ee/8290

  Finally, we got a network connection. It only took 23 days : ) Hence the short delays while uploading daily videos ; ) Naah, no pressure here. Usually there is no good material anyway. Outside there were a few longer lulls in the wind and once I waited for couple of minutes to be able to water-start with 4.2. As the water is chilly, I used this new technique I learned from the seals when they keep their "hands" (how do you call them?) outside of the water, to charge their batteries. You just hold the hands outside and bare legs out of the water as well, facing the sun, and relax.

  So, this video is also mainly uploaded because of the lyrics : ))) But there is also one aerial, which is always a good feeling. Well, not always, the last time I tried to make an aerial here at Sunset Beach (from a big wave not like this one) I got an operation and a plaster cast for 6 weeks. But it feels good to get over your fears.

  # vimeo.com/58005522 Uploaded 96 Plays / / 0 Comments Watch in Couch Mode
 5. maui.ee/8278

  Sellist ukerdamist pole ammu olnud. Justkui ei oskakski enam sõita. Kuid õhtused sunseti-värvid olid nii ilusad, et sõitsime pimedani ja naermist oli mõnusasti. Vaat selliste päevade jaoks kuluks ikka tiba suurem puri ära. Mitte ehk 4.7, aga 4.5 vähemalt. Samas ajaks see hea ja muretu 1 laua ning 2 purje seti sassi. Kõike head ei saa korraga.
  Üks rohelise pryde purjega tüüp, mitte Jaan hahaa, hakkas täna õiendama, et ma võtsin tema laine ära, ja no mina ei tea kui viletsas lastetoas ja -aias tema käis, et ta lainereegleid siiani korralikult selgeks pole saanud, aga videost on kenasti näha, et ta tiksus minust veidi kõrgemal ja passis laineid, mina aga jibesin temast kaugemal väljas, ehk siis mere pool täitsa oma lainele ja olin selle laine peal kõvasti enne teda glissis. Ehk siis – olgugi, et ta oli minust veidike ülevalpool, oli see laine minu. Sellest vahejuhtumist innustatuna valisin taustaks õiendamisteemalise surfiloo, mida hoidsin muidu mõttes laupäevase Yzerfontein’i tarvis, mis on võrratu vasaku halsi lainekoht siit alla 100 km põhja suunas.
  Hea ikka, et Penny viitsib sellise ilmaga vette ja sõitma ajada. Talle lihtsalt meeldib see 10 kraadi lähedane vesi nii väga : )

  # vimeo.com/57885875 Uploaded 141 Plays / / 0 Comments Watch in Couch Mode

MAUI.EE Windsurfing

maui.ee

Windsurfing videos by MAUI.EE

Browse This Channel

Shout Box

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels. Channels