Gripin ile Kahve Sohbeti
Türk Amerikan Televizyonu’nun yeni programı Kahve Sohbeti’ne konuk olan Gripin grubunun üyeleri Birol Namoğlu ve İlker Baliç, programın sunucusu Özge Övün Sert ile yaptıkları sıcak sohbette Amerika’ya yaptıkları konser turundan ve iki ay önce çıkan “Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar” adlı yeni albümlerinden bahsediyor. Grubun vokalisti Birol Namoğlu, Gripin’in kuruluş hikayesini ve üniversite yıllarında hobi olarak başlayan müzik tutkusunun nasıl profesyonelliğe dönüştüğünü anlatıyor. Gripin albümündeki çoğu şarkının söz yazarlığını da yapan Namoğlu, Amerika’daki müzik piyasası ile Türkiye arasındaki farkı da değerlendiriyor. Baterist İlker Baliç de Türk müzisyenler ile Amerikalılar arasındaki farklara değinirken, altı eyaleti kapsayan Amerika turundan beklentilerini ve bugüne kadar aldıkları tepkileri yorumluyor. İkili ayrıca, bu yıl Teksas’ın Austin kentinde yapılan South by Southwest müzik festivaline katılacaklarının da müjdesini veriyor. Kahve Sohbeti’nde Gripin üyeleriyle yapılan sıcak sohbet, Gamze Çakmak’ın Türk kahvesi ikramıyla daha keyifli hale geliyor.

Ezmè Restaurant
Kahve Sohbeti’nin ardından, Eylül ayında başkent Washington’da yapılan Türk Restoranları haftasıyla ilgili bir haber-röportaj da TATV’nin bu bölümünde yer alıyor. Etkinliğe katılan Ezme restoranının müdürü Tufan Cömert, Türk yemeklerinin Amerika’da nasıl karşılandığını ve ne tür menülerin daha fazla ilgi çektiğini değerlendiriyor. Ezme restoranının müşterileri de, yemekler kadar sevdikleri atmosferi ve sıcak ortamı, ayrıca Türk şaraplarının vazgeçilmez lezzetini değerlendiriyor.

# vimeo.com/57337191 Uploaded 117 Plays / / 0 Comments Watch in Couch Mode

Follow

Türk Amerikan Televizyonu

Turkish-American TV Plus

Türk Amerikan Televizyonu is a TV program in Turkish airing in Washington DC Metropolitan area cable channels. Each episode features Turkish-Americans living in our community. and their life stories, enabling people with Turkish heritage to get to know each other.

Shout Box

Browse This Channel

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels. Channels