1. Savaş ve Ayrılık - Ramis Çınar

  02:15

  from Yasar Toprak / Added

  119 Plays / / 0 Comments

  Balkan Savaşları'nın 100. Yılında Savaş ve Göçün Romanı

  + More details
  • DEBAT // PENSAR EL FUTUR. Conferència «El futur del museu i de la novel·la» a càrrec d'Orhan Pamuk (VO)

   55:02

   from CCCB / Added

   36 Plays / / 0 Comments

   Conferència «El futur del museu i de la novel·la» a càrrec d'Orhan Pamuk, escriptor, Premi Nobel de Literatura 2006. Darrerament ha publicat El museu de la innocència (Bromera, 2009; edició en castellà a Mondadori, 2009). Més informació: http://www.cccb.org/ca/curs_o_conferencia-pensar_el_futur-33682

   + More details
   • DEBAT // PENSAR EL FUTUR. Conferència «El futur del museu i de la novel·la» a càrrec d'Orhan Pamuk (Cat)

    55:02

    from CCCB / Added

    17 Plays / / 0 Comments

    Conferència «El futur del museu i de la novel·la» a càrrec d'Orhan Pamuk, escriptor, Premi Nobel de Literatura 2006. Darrerament ha publicat El museu de la innocència (Bromera, 2009; edició en castellà a Mondadori, 2009). Més informació sobre el cicle: http://www.cccb.org/ca/curs_o_conferencia-thinking_the_future-33682

    + More details
    • Hüzün, Estambul.

     06:29

     from smendoza / Added

     64 Plays / / 0 Comments

     Inspirado en los textos de Orhan Pamuk, en su libro autobiográfico "Estambul", Hüzün (Amargura) es el estado espiritual mezcla del peso histórico que tiene esta inmensa ciudad y su sentimiento de perdida. Se refleja en sus calles, en sus gentes con humildes profesiones que " viven con honor y no como un fracaso la pobreza, invencible, aceptada en su vida "

     + More details
     • Museum of Innocence

      00:52

      from InEnArt / Added

      186 Plays / / 0 Comments

      Pressconference with Orhan Pamuk. Opening of the "museum of innocence" in Istanbul. It is named after the novel with the same title.

      + More details
      • Parallel to Orhan Pamuk's "Snow"

       06:22

       from Charles Hattemer / Added

       53 Plays / / 0 Comments

       This is a short piece I put together with Ted Shin. The scene is set to parallel a scene from the short story "Snow". The topic of discussion in the interrogation scene is about the current Flag Dude situation at Mercer Island High School in Washington.

       + More details
       • My street in slow motion

        02:05

        from Alba Fernández Gamero / Added

        304 Plays / / 4 Comments

        "Accustomed as I was to the semi-darkness of our bleak museum house, I preferred being indoors. The street below, the avenues beyond, the city’s poor neighborhoods seemed as dangerous as those in a black-and-white gangster film. And with this attraction to the shadow world, I have always preferred the winter to the summer in Istanbul." Orhan Pamuk First attempt with slow motion. CANON 7D 50 fps Place: Eskişehir, Turkey Music: Yumeji's theme Visit: bafstudio.com

        + More details
        • TANPINAR'IN İSTANBUL'UNA HOŞGELDİNİZ... KONUK: HÜSNÜ ONARAN - 29 KASIM 2004, NYC. (in Turkish)

         08:55

         from The Light Millennium TV - LMTV / Added

         OKUMA AKŞAMLARI - 6 (Sonbahar - Kış 2004): The Light Millennium - Işıkbinyılı.Org'un; OKUMA AKŞAMLARI programının ilki olarak Ahmet Hamdi TANPINAR'ın "BEŞ ŞEHİR" adlı kitabı 7 ve 1+ kapanış toplam 8 hafta olmak üzere, Sonbahar ve Kış 2004'te, New York Türk Turizm ve Kültür Ofisi'nin işbirliğiyle gerçekleştirildi. TANPINAR'ın "BEŞ ŞEHRİ"nden "İSTANBUL" üzerine işlenen bölümün özel konuğu, ender rastlanan özgünlükte "hümanist", "sipirütüalist" ve İstanbul dogumlu olan piyanist Hüsnü ONARAN'dı. Programın bir kısmı, ileride "Okuma Akşamları"na ilişkin bir video projesi ve aynı zamanda, arşiv için bir gönüllü videograf arkadaşımız tarafından el üzerinde kamera ve kameraya mikrofon bağlantısı olmaksızın çekilmişti. Ağustos (12 veya 13), 2011'de, kırk yılı aşkın bir süredir New York'ta yasamış olan çok değerli piyanist ve gerçek dost Hüsnü ONARAN'ın yaşama veda etmiş olduğu haberini; ortak yakın dostumuz sevgili Güngör Mimaroğlu'ndan, "Light Millennium" icin yazmis oldugu Şirin Devrim'e ithaf bir yazının haberinin sevinciyle, aramızdan ayrılmış olduğunun şokunu aynı anda yaşadık. Ve Hüsnü ONARAN'ın aramızdan bu kadar ani ve erken ayrılmasının yarattığı şok, üzüntü ve onun adına; kendisinin de yasarken olduğu gibi hoşuna gidecek ve katılmak isteyeceği nitelikte geç kalınmış olsa da; ve de hiç bir zaman çok geç kalınmış değildir, fikrine tutunarak, Onaran üzerine bir video profili yapmayı muhtemelen doğum günü olan 5 Nisan'a hedefliyoruz. Tabii, aramızdan ani ayrılışının getirdiği üzüntüye paralel ve arşivimizde mevcut olan ve "kendi İstanbul"unu paylaştığı ses ve görüntülerini de bu vesileyle, çok kaba ve acele bir montaj ile sizinle paylaşmak ve Hüsnü Onaran'ı geç de olsa, kişi ve sanatçı olarak bundan böyle tanımak isteyenlere, minüskül boyutta bir ipucu verebileceğini ümit ediyoruz. Ve üzülerek belirtmek gerekiyor ki, sevgili Hüsnü Onaran bu kaydı hiçbir zaman görmedi.. O nedenle, bir başka açıdan da geç kalmış bir gönül borcu da olması nedeniyle, Web ortamında, 9 dakikalik bu videoyu tüm dostlarina, ilgililere ve global kamuoyuna armağan ediyoruz. OKUMA AKSAMLARI - TANPINAR: "BES SEHIR" Konsept ve Proje Yönetmeni: Bircan Ünver Eş-Yapımcılar: Bircan Ünver - Figen Bingül The Light Millennium TV - LMTV http://www.lightmillennium.org/lmtv/all.list Süre: 8:55 minutes Açıklama: "Konuk: Hüsnü Onaran" adlı kısa vidyo'nun, 8 Eylül 2011 akşamı kaba montajı Bircan Ünver tarafından, özellikle Hüsnü Onaran'ın anısa; sevgili Güngör Mimaroğlu'nun 9 Eylül 2011 akşamı NYC'de organize ettiği program için yapılmıştır. Ve bu vidyo aracılığıyla, Onaran doğrudan kendisini anmaya gelen konuklarıyla buluşmuştur.

         + More details
         • Nobel Laureate Orhan Pamuk in Conversation with Boyko Penchev (Part 3/3)

          22:31

          from Elizabeth Kostova Foundation / Added

          547 Plays / / 0 Comments

          18 May 2011, Sofia University "St. Kliment Ohridski", Sofia, Bulgaria

          + More details
          • Nobel Laureate Orhan Pamuk in Conversation with Boyko Penchev (Part 2/3)

           24:10

           from Elizabeth Kostova Foundation / Added

           47 Plays / / 0 Comments

           18 May 2011, Sofia University "St. Kliment Ohridski", Sofia, Bulgaria

           + More details

           What are Tags?

           Tags

           Tags are keywords that describe videos. For example, a video of your Hawaiian vacation might be tagged with "Hawaii," "beach," "surfing," and "sunburn."