1. Geys Mac - As We Mobb

  03:28

  from Mike Venture / Added

  + More details
  • МОНОЛИТ NOV01

   00:32

   from Sergey Lomakin / Added

   1,692 Plays / / 0 Comments

   MONOLITH PARTY NOV01 Promotion: vk.com/dambaculture Russia, Volgograd ST: Maelstrom - Discord

   + More details
   • Joven's Flashmob Proposal

    13:15

    from Film Factory - Weddings & Events / Added

    291 Plays / / 0 Comments

    It's been a busy Saturday night for Joven. As he prepare his proposal to Yvette. Unfortunately it rained hard that causes us to delay our plans that we are supposed to perfectly execute. We and the coordinators had to ask Joven to make an alibi while we wait for the skies to clear. Sadly it didn't stop and our time is running out because of some surprises we prepared that cant be delayed and then had our ques to continue our sweet operation even if its raining. Watch how Joven was able to get that "YES" and how the weather cooperated with us on the best timing ever!

    + More details
    • Imagen Sonora MM01 | Procesos | Abierto Mexicano de Diseño

     01:37

     from MOB / Added

     963 Plays / / 0 Comments

     MOB, estudio de diseño de mobiliario e interiorismo y Margules, un estudio dedicado al desarrollo de equipos de sonido de alto desempeño, se unen en esta ocasión para el desarrollo de un equipo pensado para satisfacer las necesidades de audiófilos, yendo más allá de la fidelidad del sonido. www.mob.com.mx - Abierto Mexicano de Diseño - 12 - 16 de noviembre Palacio de la Autonomía Lic. Verdad No.2 Centro Histórico, México, D.F.

     + More details
     • Olalla Trailer 1 - Official - HD

      02:34

      from Amy Hesketh / Added

      2,883 Plays / / 0 Comments

      Theatrical trailer (with English and Spanish subtitles), for Olalla, directed by Amy Hesketh, and based on the story by Robert Louis Stevenson. For more information, please visit http://vermeerworks.com

      + More details
      • GAU Flash Mob Ercan TT Airport

       03:20

       from Girne American University / Added

       107 Plays / / 0 Comments

       Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ve T&T Havalimanı İşletmeciliği İnşaat Sanayi ve Ticaret Şirketi Ltd işbirliğinde, GAÜ Sahne Sanatları Yüksekokulu Akademi öğrencilerinin desteği ile Ercan Havalimanında gerçekleşen Flash Mob uygulamasına yolcular büyük ilgi gösterdi. GAÜ Sahne Sanatları Yüksekokulu Akademi öğrencilerinin sergilediği, günümüzün trend uygulaması haline dönüşen flash mop ile Ercan Havalimanından KKTC’ye giriş yapan yolcular unutulmaz anlar yaşadı. Ülkeye adım atar atmaz karşılaştıkları Flash Mob uygulaması karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen yolcular, cep telefonları ve kameraları ile uygulamayı görüntülemekten geri kalmadı. Akşam saatlerinde gerçekleştirilen uygulama ile yolcular, yorgunluklarını attıklarını ve unutulmaz bir an yaşadıklarını belirterek, emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler. Konuyla ilgili açıklamada bulunan, T&T Havalimanı İşletmeciliği İnşaat Sanayi ve Ticaret Şirketi Ltd Genel Müdürü Serhat Özçelik şunları söyledi; “Girne Amerikan Üniversitesi’ne, öğrencilerimize ve akademisyenlerimize bu unutulmaz etkinliği yarattıkları için çok teşekkür ediyorum. Yolculardan aldığımız reaksiyonlar inanılmazdı ve çok pozitifti. Çok güzel geri dönüşümler aldık. Herşeyden önce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bir ada ülkesi, sanayimiz olmasada ülkemiz turizm ile geçiniyor. Yolcularımız genel olarak dinlenmeye geliyorlar. Ülkemize güzel bir giriş yapmalarını sağlamak ve eğlendirmenin ilk itibar olarak çok önemli olduğunu düşünmekteyim” dedi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan GAÜ Sahne sanatkarı Yüksekokulu Dans Bölümü Öğretim Üyesi Galip Emre uyguama öncesi şunları söyledi; “Bugün herşeyden önce eğlenelim istiyoruz. Hem Girne Amerikan Üniversitesi hemde T&T Havalimanı İşletmeciliği İnşaat Sanayi ve Ticaret Şirketi Ltd ile güzel bir işbirliği oldu. Amacımız doğaçlama bir olayla buradaki yolcuları da dansımızın içine katabilmek ve aslında yorgunluklarını, bekleme anlarını eğlenceli bir hale getirmek. Yolcular oldukça şaşıracak ve bunu bizde merakla bekliyoruz. Bundan sonrada projemizin devamı gelecek. Tüm bu çalışmalarımıza T&T Ercan Havalimanı atmasforide eklenince çok güzel sonuçların ortaya çıkacağından şüphem yok” dedi.

       + More details
       • The Setup

        05:26

        from Karl Wiese / Added

        68 Plays / / 0 Comments

        First Major Short by Cellar Door Films. Rag tag team of amateur actors and production team. Amazing results from what was originally brought to the table. Happy with the growth from where we started to where we're going with this as an amazing stopping point along the way!

        + More details
        • Unburdened

         03:38

         from Aaron Stephenson / Added

         A woman sets herself free. Art Center College of Design Spring 2014

         + More details
         • Baited

          08:24

          from Aaron Stephenson / Added

          A business deal goes wrong. Masters Directing Final Project Art Center College of Design Summer 2014

          + More details
          • S1 Location Services

           00:42

           from S1 Studios Toronto / Added

           13 Plays / / 0 Comments

           Toronto’s Still and Motion specialists for Studio and Location Services When shooting in Toronto, look no further than S1—the country’s finest for Pro Lighting, Grip, Camera, Digital Capture services, Van Packages, and Studios. S1 also offers a full suite of still and motion services, whether in studio or anywhere on location. S1’s facilities are conveniently located on Toronto’s downtown east side, and offer great service, van delivery, and a range of Photo & Video Van Location Packages. With S1, it’s simple: send us your list and show up to shoot, whether in Toronto, Montreal or even Halifax.

           + More details

           What are Tags?

           Tags

           Tags are keywords that describe videos. For example, a video of your Hawaiian vacation might be tagged with "Hawaii," "beach," "surfing," and "sunburn."