Türkçeder Plus

Joined

User Stats

Profile Images

User Bio

HAKKIMIZDA

Ülkeler arası sınırların yok olmaya başladığı, zaman ve mekân kavramlarının kaybolduğu bir iletişim çağında yaşıyoruz. İnsanlar kilometrelerce uzaklıktaki başka bir insana bir adım ötesindeymiş gibi ulaşabiliyor bu çağda.

TÜRKÇEDER olarak Türkiye’nin ve Türk insanının dünyayla iletişim kurmasının zorunluluğunun farkındayız. Bu bilinçle kurduğumuz Uluslararası Türkçe Öğretimi Derneği 2006 yılından bu yana Türkçemizi dünyada hak ettiği konuma getirmek, dilimizin daha yaygın bir şekilde kullanılmasını sağlamak ve Türkçeyi en iyi öğrenenleri ödüllendirmek amacıyla çeşitli faaliyetler düzenlemektedir.

TÜRKÇEDER’in dilimiz Türkçeye olan vefası, ülkemiz insanına duyduğu güven ve gelecek nesillere olan inancıyla başlattığı Türkçe Olimpiyatları güçlenerek muhteşem bir organizasyona dönüşmüştür. 2003 yılından bu yana her yıl gerçekleştirilen olimpiyatların bu yıl onuncusu düzenlenmektedir. Bu olimpiyatlar, yurt dışında da Türkçeye karşı büyük bir heyecan ve ilgi uyandırmaktadır.

1. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na 17 ülkeden 62 öğrenci,

2. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na 24 ülkeden 120 öğrenci,

3. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na 41 ülkeden 250 öğrenci,

4. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na 83 ülkeden 350 öğrenci,

5. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na 100 ülkeden 500 öğrenci,

6. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'na 110 ülkeden 550 öğrenci,

7. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'na 115 ülkeden 600 öğrenci,

8. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'na 120 ülkeden 750 öğrenci,

9. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'na 130 ülkeden 1000 öğrenci katılmıştır.

Atatürk 1. Türk Dili Kurultayı’nda “Türk dili, dillerin en zenginlerindendir; yeter ki bu dil, şuurla işlensin” demektedir. Yurt içinde ve yurt dışında Türk dilini şuurla işleyen ve Türk kültürüne hizmet eden herkese şükranlarımızı sunarız.

External Links