Téma Kreatívneho Priemyslu je jedným zo základných pilierov projektu Košice INTERFACE 2013. Pre úspešnú realizáciu projektu je dôležité, aby sa s problematikou oboznámilo najširšie možné spektrum odborníkov a partnerov v meste a regióne. Svojím zapojením sa do procesu napomôžu vytvárať podmienky pre fungovanie tzv. Kreatívnej ekonomiky a kreatívneho priemyslu ako potenciálneho zdroja ekonomického rastu.

Téma seminára:

Jednou zo základných stratégií pri vytváraní podmienok kreatívnej ekonomiky je vznik Inkubátorov a kreatívnych štvrtí v meste a ich prepojenie na existujúce štruktúry, akademické prostredie, lokálnych a zahraničných partnerov.

Cieľ:

Predstaviť fungujúce príklady inkubátorov v Európe, ich modely a dopad na mesto. Priblížiť tvorbu inkubátorov a podporu SMEs ako základnú stratégiu rozvoja kreatívneho priemyslu. V rámci semináru spojiť lokálnych partnerov, priblížiť im skúsenosti z iných miest a predstaviť im víziu projektu Košice INTERFACE 2013 v oblasti kreatívnej ekonomiky.

Formát: Poldňový seminár zložený zo série prednášok, panelovej diskusie prednášateľov a otvorenej diskusie spojenej s občerstvením.

Prednášatelia:

- Bernd Fesel /RUHR 2010/ (Nemecko)

- Georg Flachbart /mind(21)factory/(Nemecko/Slovensko)

- Johanna Skantze /UPPLEVELSEINDUSTRIN/Švédsky kreatívny priemysel/ (Švédsko)

- Leo van Loon /Creative factory Rotterdam/ (Holandsko)

- Zora Jaurová /Košice 2013, n. o./ (Slovensko)

Odborní partneri: Creative Industries Forum, RUHR.2010 - Európske hlavné mesto kultúry

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…