Redakcja Computerworld (computerworld.pl), zapoznawszy się z dokonaniami Towarzystwa Miłośników Ziemi Cekcyńskiej, współpracującego z Gminą Cekcyn (między innymi w programie e-Vita, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji Wspomagania Wsi), postanowiła przyznać TMZC nagrodę specjalną w konkursie Lider Informatyki 2010. W uzasadnieniu czytamy: „Towarzystwo Miłośników Ziemi Cekcyńskiej, prowadząc pozytywistyczną pracę u podstaw na rzecz swojej społeczności, znakomicie wykorzystuje możliwości współczesnych technik informacyjnych i komunikacyjnych do wspierania rozwoju regionalnego i lokalnych inicjatyw społeczno-gospodarczych. Skokowy rozwój szerokopasmowej infrastruktury teleinformatycznej i powiązanych z nią usług, m.in. dzięki udziałowi w kolejnych edycjach programu e-Vita Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji Wspomagania Wsi, daje dobry przykład innym jak można skutecznie zapobiegać wykluczeniu cyfrowemu”.
Notabene Konkurs Lider Informatyki wyłania przedsiębiorstwa i instytucje odnoszące sukcesy w dziedzinie informatyzacji. Organizowany od 14 lat przez redakcję Computerworld jest najbardziej prestiżowym przedsięwzięciem tego typu w Polsce.

Gala Lidera odbyła się 28 września 2010 r. w Teatrze Kamienica w Warszawie. Galę poprowadzili Grażyna Torbicka i Krzysztof Frydrychowicz.

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…