Karaköy'de demirleyen NATO savaş gemilerine bugün Öğrenci Kolektifleri’nden ilk uyarı atışı yapıldı.

Gürcistan’daki savaştan sonra boğazlardan defalarca Amerikan ve NATO savaş gemileri geçmişti ve Karadeniz kıyılarında demirlemişti. Emperyalist emellerini gerçekleştirmek için insanları katleden bu kan emiciler tatbikat, koruma vs bahaneleri ile boğazlarımızı işgal ettiler. AKP hükümeti de her zaman yaptığı gibi bu NATO ve Amerikan savaş gemilerine kucak açarak (!) işbirlikçiliğinin boyutunu göstermiştir ve emperyalist düşüncelere ortak olarak ülkemizin onurunu zedelemiştir.

10 Eylül’den itibaren 800 mürettebatıyla, İstanbul Karaköy’de demirleyen iki NATO gemisi bulunduğu yerin etrafında yüksek önlemler aldırmıştı. Adeta çevrede kuş uçurulmamasını sağlamaya çalışan NATO savaş gemilerine bugün Öğrenci Kolektifleri’nden ilk uyarı atışı yapıldı!

Yoğun güvenlik önlemlerine aldırış etmeden saat 11.30 sularında, Karaköy’de demirleyen İspanyol bandıralı NATO savaş gemisinin yanı başına kadar gelen Kolektifçiler ilk önce “Ülkemizi Emperyalistlere de AKP’ye de Bırakmayacağız - Öğrenci Kolektifleri” yazılı pankartı polis barikatlarının üstüne astılar. Daha sonra bir Kolektifçi arkadaşımız askerlere yönelik İngilizce konuşma yaparak “Hey Yankee, we want you to leave our country. The students of Turkey will not give up the fight aganist imperialism - Ülkemizi terketmenizi istiyoruz. Bu ülkenin öğrencileri emperyalizme karşı savaşı hiç bir zaman bırakmayacak” dedi. Konuşma sırasında bir yandan da askerleri yumurta yağmuruna tuttular. NATO askerlerinin üzerlerine silah doğrultmasına rağmen yumurta atmayı bırakmadılar. Bu sırada NATO askerlerinin geminin içine doğru kaçtıkları gözlemlendi.

Yapılan son konuşmada “Emperyalistlere ve işbirlikçi AKP’ye karşı ülkemizin onurunu savunmaya devam edeceğiz. Denizlerin, Mahirlerin kavgası sürüyor” denildi.

Bu NATO’ya, ABD’ye ve AKP’ye ilk uyarı atışımızdır! Görüldüğü gibi günlerdir ülkemizin denizlerinde yüzlerce askerleriyle demirlenen savaş gemilerine karşı tek bir ses gelmemiştir. Aksine Türkiye egemenleri bu işgale ortak olmuş, hatta desteklemişlerdir. Emperyalizme ve onun işbirlikçiliğini yapan AKP’ye karşı tek durabileceği güç halkın ve gençliğin kararlılığı ve eylemidir! AKP’nin işbirlikçiliğine, ABD’nin emperyalizmine karşı bizler ülkemizi savunmaya devam edeceğiz.

Öğrenci Kolektifleri
kolektifler.net

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…