Ezekiel Saw The Wheel (arr. Moses Hogan)

- - -

BUMK bünyesinde 1994 yılında kurulmuş olan Caz Korosu, standart caz parçalarının koral aranjmanlarını seslendirmek ve çok sesli müziği tanıtmak amacıyla yola koyulmuştur. İlk konserini 1995 yılında vermiş olan koro, 2001 yılından itibaren şarkıların a cappella (eşliksiz) aranjmanlarını söylemeye başlamış ve bu konuda bir ilk olma özelliğini kazanmıştır. Boğaziçi Üniversitesi'nde verdiği konserlerde ve gerek yurt icinde gerekse yurt disinda ciktigi turnelerde büyük beğeni toplayan BÜMK Caz Korosu, 2008 yılında 15. Uluslararası İstanbul Caz Festivali Genç Caz Değerlendirme Konseri'nde 1. olup, festivalde sahne almaya hak kazanmıştır. Yine 2008 yılında Akbank 18. Caz Festivali ve 2009 yılında Eskişehir Amatör Caz Müzisyenleri Festivali'nde sahne almıştır. Koro ayrıca, 2008 yılında Avusturya'nın Graz kentinde her sene düzenlenmekte olan ''Vokal Total'' isimli dünya çapındaki en prestijli a cappella yarışmasının sekizincisinde, hem pop hem caz kategorisinde 'Silver Diplom' ödülüne layık görülmüştür. Son olarak da temmuz ayinda, 2010 kadrosu ile yine IKSV Genc Caz'da ilk 4'e girerek, 17. Uluslararasi Istanbul Caz Festivali'nde sahne alma hakki yakalamistir.

Her sene yepyeni bir kadro ve proje ile ilklere imza atmaya devam eden BUMK Caz Korosu, bu sene ise gospel ve latin agirlikli bir repertuvar uzerinde calismakta olan ve ilk konserini gectigimiz gunlerde Istanbul 2010 Avrupa Kultur Baskenti Kapanis Etkinlikleri kapsaminda Istanbul Kongre Merkezi'nde veren yaklasik 40 kisilik, oldukca genis 2011 kadrosuyla sizlerle. Iyi seyirler!

BUMK Caz Korosu, dunyanin en buyuk ve en prestijli koral muzik etkinligi olarak gosterilen, ve dunya capinda 90 ulkeden 40000'e yakin katilimci ile gerceklesen dunya koro olimpiyatlari, WORLD CHOIR GAMES 2010'dan 1 ikincilik, 2 ucunculuk ve 3 ALTIN diploma ile Turkiye'ye dondu.

Cagdas Muzik, 2.
Oda Korosu, 3.
Caz, 3.

BUMC Jazz Choir returned back to Turkey with 1 second prize, 2 third prizes and 3 GOLD diplomas from WORLD CHOIR GAMES 2010 which is being shown as the biggest and the most prestigious choral music event, being held with nearly 40000 participations from 90 countries all over the world.

Contemporary Music, 2nd
Mixed Chamber Choirs, 3rd
Jazz, 3rd

BUMC Jazz Choir '10
facebook.com/bumcjazzchoir
myspace.com/bumcjazzchoir

Conductor: Masis Aram Gozbek
facebook.com/masisaramgozbek
myspace.com/masisaramgozbek

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…