Сенсація в світі фізики. Вченим з Європейського центру ядерних досліджень вперше вдалося утримати в пастці кілька атомів антиводню на рекордні 16 хвилин. Раніше мова йшла про тисячні долі секунди. Це була антиматерія. Відомо про неї дуже мало. При її контакті з матерією, тобто звичайною речовиною, відбувається колосальне виділення енергії. У теорії, таке антипаливо могло б замінити нафту і газ.

Спіймати антиречовину в пастку, зроблену з будь-якого матеріалу, неможливо - моментально відбудеться анігіляція, тобто реакція знищення. Тому його фіксують за допомогою магнітних полів. Уперше окремі частинки антиречовини вчені отримали ще 46 років тому. Але лише на кілька мілісекунд. У минулому році ЦЕРН повідомляв про серйозний прорив - антиречовина була в пастці десяту частку секунди. У цьому році - це вже 16 хвилин. Скоро вже можна буде не тільки спостерігати, але і ставити експерименти, які дадуть відповідь на запитання: чи правда те, що Всесвіт утворився в результаті "Великого вибуху ".

Антиречовину ще називають і досконалим паливом. Адже, згідно з розрахунками, при реакції 1 кілограма речовини і 1 кілограма антиречовини енергії виділиться стільки ж, скільки під час вибуху 42 мегатонн тротилу. Але для початку потрібно навчитися фіксувати ці частинки.

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…