Bu video 7sanat.com 'da yayınlanması için "Efe Aydal" tarafından gönderilmiştir.

Yönetmen:
Efe Aydal

Yapım Tarihi:
2009

Senaryo:
Efe Aydal

Görüntü Yönetmeni:
Efekan

Kamera:
Ali G, Korhan, Efekan, Orhancan

Oyuncular:
Efe (Eleman), Efekan (Çakma Doktor), Pınar Bediz (Hatun), Selahattin Abi (Patron), Nisa Hoca (Hoca), Aiki Can (Hoca Yalakası), Eser (Silahçı), Orhancan (Playboy), Küçük Can (Korkan Çocuk), Şampiyon (Duyarlı Vadantaş), Hakan (Gerçek Doktor)

Müzik:
Svetla Ilieva, Montara Mike, Vortex

Yapım:
Conmech's Eleven

Yönetmenin Notu:
Bu film Sanyo kameramda çektiğim ilk filmdir. Çekimlerine ne zaman başladık o bile belli değil ama Ekim gibi başladık Nisan gibi bitirdik. Neden bu kadar uzun sürdü diye merak ediyorsanız, çok fazla sorun yaşandı. Zaten ilk başta o imkanlarla böyle bir film çekmeye çalışmak bile delilikti. Elimizde kamera yokken sinema-TV bölümünün hocasından yardım istedik. Ekip elemanı arkadaş o bölümden olduğu için kamerayı aldık, ama hoca Canon XM2 model makinayı vermeden önce senaryomuzu sordu ve anlattıklarımızdan memnun kalmadı. Senaryonun taklit olduğunu söyledi (hayır nazikçe ima etmedi, direkt “taklit” dedi). Daha doğru düzgün işi bilmiyorken çok uç şeyler yazmaya çalışmamamızı söyledi. Ama yine de bir şeyler öğrenin diye makinayı veriyorum dedi. Daha sonra da arkadaş kamerayı 3 hafta değil 2 hafta alabileceğini söyleyince ben kamerayı geri vermesini söyledim ve bir çekim gününün tamamı boşa gitmiş oldu. Ben de gaza gelip Avustralyalı filmci dostum Angryaussie’nin kullandığı kamerayı internette araştırdım, aynısından aldım ve çekimlere sıfırdan başladım. Hangi filmin taklidi olduğunu söyleyemedin, ben söyleyeyim hiçbir filmin taklidi değil. Her zamanda yolculuk filmi “Back to the Future”un taklidi, her uzay filmi de “Star Trek”in takidi zaten di mi?

Bu filmin her çekim gününde “acaba bu sefer nereden oyuncu bulabilirim, ekip elemanı bulabilirim, şu oynar mı, bu oynar mı” diye ölümcül sıkıntılara giriyordum. Hatta bir ara ekibim tamamen sıfırlandı ve ben tek başıma yarım bir projeyle kalakaldım. Birçok kere her şey bitti, bu kadar emek boşaymış diye düşündüm. Ama sonra ne olursa olsun bu filmi bitirmeye söz verdim, eski tanıdıklarım olan Selahattin Ağabey, Nisa Hoca, Hakan gibi aslında oyunculukla alakası olmayan oyuncuları bu sayede filme dahil ettim. Selahattin Ağabey ilk başlarda çok tutuktu ama şimdi bir çok çekimimize katılıyor ve onun sevenleri de çok. Açıkçası ben pahalı ekipmanı olan profesyonel set ekibiyle çalışacağıma Selahattin Ağabey gibi bu işi amatör ruhla sadece sevdiği için yapan insanlarla çalışmayı tercih ederim ve bu insanlarla bir yerlere geleceğime eminim…

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…