Tradycyjnie już 11.Listopada kolarze spotkali się w Osiecznej by wystartować w III Rowerowym Pucharze Niepodległości i uczcić Święto Odzyskania Niepodległości. W tym roku w zawodach przy niskiej temperaturze wystartowało łącznie 221 zawodników w tym 18 kobiet. Na zawody przyjechało wielu znanych kolarzy, choćby Andrzej Kaczmarek, legenda wielkopolskiego kolarstwa, wielokrotnego uczestnika Wyścigu Pokoju i Mistrzostw Świata czy mistrza Polski Marka Wesołego.

Impreza miała nie tylko wymiar sportowy, ale również patriotyczny, czego przejawem było wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego tuż przed startem. Wielu kolarzy wzbogaciło swoje stroje w barwy narodowe. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Życie Jest Piękne". Impreza zamykała cykl Leszczyńskiej Ligi Rowerowej, który był prowadzony od kwietnia.

W kategorii Open na dystansie MEGA najlepiej pojechali Jakub Kazubski (REAL 64-sto), Aleksander Śliwiński (REAL 64-sto) oraz Karol Wolny (KKS Gostyń). Natomiast na dystansie GIGA najlepsi okazali się Hubert Kryś (Bikefun-Leszno), Adam Dudziak (Bikefun-Leszno) oraz Maciej Dudziak (AKTR Cyklista).

video: Patryk Moryson - LLR.com.pl
music: Foster The People - Pumped up kicks, Nickelback - When We Stand Together

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…