Projekt „Durchschlag - surowa kultura drukarska” był cyklem cotygodniowych warsztatów sitodruku , które odbywały się od maja do grudnia w warsztatowni V9. Na cotygodniowych spotkaniach uczestnicy warsztatów zapoznali się z całym procesem od przygotowania pracy na poziomie komputera do druku. Mało tego wspólnymi siłami razem zbudowaliśmy warsztat niemal od podstaw.

Cotygodniową pracę nad sitami "zakłócili" artyści z grupy Czentrifuga, którzy przygotowali specjalny warsztat mistrzowski oraz pokaz swoich prac na wystawie "StrassenLeben" w Warsztatowni V9. Projekt "Durchschlag - surowa kultura drukarska" to wymiana doświadczeń artystów pracujących metodą sitodruku. Projekt był zrealizowaliśmy w partnerstwie między fundacją vlepvnet a niemiecką grupą artystyczną CZentrifuga. Grupa ta działa w Berlinie, gdzie od lat prowadzi jedyne w swoim rodzaju centrum drukarskie, oparte na jednej z najstarszych technik drukarskich, jakim jest sitodruk. To sposób w jaki oni organizują swoją pracownię, jako otwarte miejsce nie tylko inspiracji graficznej, ale rónież wymiany ideii stało się wzorem dla naszej pracowni sita, czy nawet całego V9.

Projekt "Durchschlag - surowa kultura drukarska" został zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy przy współpracy Goethe Institut.

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…