El Sueño. Trailer pierwszego polskiego dokumentu o surfingu, pasji i emocjach

Zbliża się premiera pierwszego polskiego filmu dokumentalnego o grupie surferów, którzy w pogoni za wyśnioną falą odnajdują swój raj u wschodnich wybrzeży Meksyku. W produkcję filmu zaangażowało się kilka znanych brandów, oraz sieć Multikino, w której będzie można go obejrzeć.

Film El Sueño to dokument przedstawiający grupę czwórki młodych ludzi z Polski, którzy w towarzystwie ekipy filmowej trafiają do Puerto Escondido (Ukryty Port), małej miejscowości położonej w Meksyku nad Oceanem Spokojnym, która ze względu na swoje położenie geograficzne stanowi mekkę dla surferów. Poznają ludzi, którzy podobnie jak oni pasjonują się tym stylem życia. W trakcie ich pobytu okazje się jednak, że chodzi o coś więcej.

Szaman i ekolog, dawna pracownica banku z Mexico City, czy tajemniczy Martin, to postacie pochodzące z różnych zakątków świata, którzy jeszcze do niedawna prowadzili odrębne życia. Pasja, poszukiwanie czystych emocji i miłość do ludzi sprawiły, że wszyscy oni spotkali się w Ukrytym Porcie, miejscu w którym rytm życia wyznaczają wschody i zachody słońca, kwadry księżyca i ciepły acz czasami kapryśny klimat.

Jak zgodnie podkreślają filmowcy i surferzy, film ten choć opowiada o surfingu jest hołdem dla wszystkich tych, którzy nie wahają się oddać pogoni za niekończącą się pasją, fascynuje ich życie i drugi człowiek. Każdy z nas chciałby żyć tak jak oni, ale tak niewielu się na to decyduje.

W film zaangażowały się takie marki jak: Burn, Surfround, Quiksilver, Roxy, Zetca, Biotherm, Barefoot, Go Pro.

Film będzie pokazywany szerokiej publiczności m.in. w sieci Multikino oraz na festiwalach w San Sebastian, czy Londynie.

Tytuł: El Sueño

Rok produkcji: 2012

Produkcja: Front Brand Integrated

Reżyseria i scenariusz: Kuba Łubniewski i Mikołaj Molenda

Zdjęcia: Kuba Łubniewski i Mikołaj Molenda

Partnerzy strategiczni: Multikino, Surfrider Foundation

Występują: Maria Elena Covarrubias, Hydro Joel Sanchez, Melquiades Gil, Karolina Winkowska, Janek Korycki, Jurek Kijkowski, Marcin Jabłoński.

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…