Dzień Wolnej Sztuki
5 obrazów na godzinę

Badania mówią, że zwiedzający statystycznie zatrzymują się przy każdym dziele na 8 sekund - Dzień Wolnej Szuki ma pokazać, że można inaczej. Przez godzinę, goście będą oglądać wystawy, zatrzymując się przy pięciu wybranych przez muzea dziełach. Przy każdym z nich będą stały osoby, których celem
będzie zadawanie pytań, motywujących do samodzielnej refleksji. Ma to pokazać, że sztukę można oglądać nie posiadając wiedzy o danym dziele czy wykształcenia z zakresu historii sztuki, bez żadnych kompleksów - i przede wszystkim powoli.

Dzień Wolnej Sztuki jest polską edycją amerykańskiego Slow Art Day, który w tym roku gromadzi około 80 placówek na całym świecie.

28 kwietnia 2012 w Dniu Wolnej Sztuki weźmie udział trzynaście muzeów - Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Muzeum Narodowe w Poznaniu, MOCAK w Krakowie, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz sześć oddziałów Muzeum Narodowego w Krakowie - Gmach Główny - Galeria Sztuki Polskiej XX Wieku, Galeria Sztuki Polskiej XIX Wieku w Sukiennicach, Dom Jana Matejki, Dom Józefa Mehoffera, Pałac Biskupa Erazma Ciołka oraz Arsenał Muzeum Książąt Czartoryskich - Galeria Sztuki Starożytnej oraz Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

Więcej informacji można uzyskać na stronie dzienwolnejsztuki.pl oraz na profilu akcji na Facebooku facebook.com/dzienwolnejsztuki

Wielkie dzięki dla Tomasza Suskiego za zdjęcia i montaż! tomsuski.com
Muzyka: Transient - Moments in slow motion

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…