Projekcja filmu: "1st Midget Biennale. From the Caves to Art Basel and e-flux" poprzedzająca spotkanie z Katarzyną Kozyrą w ramach Akademii Otwartej.
Kolejne spotkanie z artystami organizowane przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Tym razem gościem była Katarzyna Kozyra, jedna z kluczowych postaci polskiej sceny artystycznej: Jej nazwisko stało się symbolem sztuki krytycznej, współczesności, ale też synonimem skandalu i niezrozumienia.
Jaki stosunek do uczenia artystów ma jedna z najbardziej niepokornych postaci polskiej sceny artystycznej?

Katarzyna Kozyra - rzeźbiarka, autorka wideoinstalacji, filmów, performansów i innych działań artystycznych, trudnych do formalnego zakwalifikowania. Jedna z najbardziej uznanych polskich artystek. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem Grzegorza Kowalskiego. W swych pracach porusza najbardziej istotne problemy ludzkiego istnienia: tożsamości, przemijania i śmierci. Porusza się w obszarze kulturowych tabu związanych z cielesnością człowieka oraz stereotypów i zachowań zakodowanych w życiu społecznym. W każdej ze swych prac narusza je, wystawiając się na krytykę publiczności. Jej wideoinstalacja Łaźnia męska otrzymała honorowe wyróżnienie na 48. Biennale Sztuki w Wenecji (1999).

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…