"EL SUEÑO" TO FILM O PRZYJAŹNI I AFIRMACJI ŻYCIA, GDZIE SURFING STAJE SIĘ POMOSTEM ŁĄCZĄCYM RÓŻNE KULTURY.

„El Sueño” to film o Liquid Nation – surferach z całego świata, których łączy i przyciąga to samo poszukiwanie swojego sueño*, którzy goniąc za najlepszą falą lądują w miejscach, w których żyje się jak w pięknym śnie. Ten film ma wciągnąć w ich świat i zachęcić do niesamowitej przygody, jaką jest surfing.

(* sueño – hiszp. sen, marzenie)


▼ BASIC INFORMATION

Reżyseria i zdjęcia: Kuba Łubniewski, Mikołaj Molenda
Produkcja: Front Brand Integrated
Język: Hiszpański, Angielski, Polski
Format: 16:9 / DCP & HDCAM
Rok produkcji: 2012, Poland
Muzyka: Paweł Szamburski
Występują: Maria Elena Covarrubias, Hydro Joel Sanchez, Melquiades Gil, Karolina Winkowska, Janek Korycki, Jurek Kijkowski, Marcin Jabłoski.
Długość: 34 '


▼ KRÓTKI SYNOPSIS

Film El Sueño to dokument przedstawiający losy czwórki młodych ludzi z Polski, którzy w pogoni za wyśnioną falą odnajdują swój raj u wschodnich wybrzeży Meksyku.  W towarzystwie ekipy filmowej trafiają do Puerto Escondido (Ukryty Port), małej malowniczej miejscowości położonej w Meksyku nad Oceanem Spokojnym, która ze względu na swoje położenie geograficzne stanowi mekkę dla surferów. Tam krzyżują się ścieżki niezwykłych ludzi z całego świata, którzy podobnie jak oni pasjonują się tym samym stylem życia. W trakcie ich pobytu okazje się, że chodzi o coś więcej. Szaman i ekolog, dawna pracownica banku z Mexico City, czy tajemniczy Martin, to postacie pochodzące z różnych zakątków świata, którzy jeszcze do niedawna prowadzili odrębne życia. Pasja, poszukiwanie czystych emocji i miłość do ludzi sprawiły, że wszyscy oni spotkali się w Ukrytym Porcie, miejscu w którym rytm życia wyznaczają wschody i zachody słońca, kwadry księżyca i ciepły acz czasami kapryśny klimat. Film ten choć opowiada o surfingu jest hołdem dla wszystkich tych, którzy nie wahają się oddać pogoni za niekończącą się pasją, fascynuje ich życie i drugi człowiek.


▼ MUZYKA

Muzyka do EL Sueño została skomponowana na specjalne zamówienie autorów filmu. W wyniku współpracy z kompozytorem i klarnecista Pawłem Szamburskim powstała unikalna autorska ścieżka dźwiękowa. Muzycy, którzy wzięli udział w nagraniach, to wybitni instrumentaliści związani z warszawska wytwórnia  i środowiskiem Lado Abc (ladoabc.com) - min Hubert Zemler, Kamil Szuszkiewicz, Maciej Cierliński. Dzięki polaczeniu dźwięków mandoliny, trąbki, klarnetów, latynoskich instrumentów perkusyjnych, a nawet liry korbowej powstały kompozycje niezwykle spójne z obrazem, nastrojem i narracja filmu. Dodatkowo użyte zostały utwory grup The Phantoms oraz Alte Zachen, które podkreśliły dynamiczny wymiar scen. Za udźwiękowienie i mix całości odpowiadał Marcin Lenarczyk, znany również jako Dj Lenar, który w swojej działalności poszerza granice turntablizmu. Ci ludzie, świetna współpraca oraz energia dały wspaniały efekt, który można usłyszeć w filmie.


▼ KUBA ŁUBNIEWSKI (REŻYSERIA / ZDJĘCIA)

W 2005 r. ukończył Szkołę Filmową L. Schillera w Łodzi na wydziale operatorskim, gdzie już jako student rozpoczął swoją przygodę z reżyserią. Reżyser i autor zdjęć do ok. 30 teledysków i ponad 30 reklam (współpracował z Young & Rubicam, Euro RSCG, McCann Ericsson, DDB, Ogilvy, oraz klientami m.in. Coca-Cola, Danone, Pizza Hut, Gillette, Onet) oraz kilku filmów krótko-metrażowych. Uczestniczył w prestiżowych warsztatach filmowych m.in. Budapest Cinematography Masterclass 2003 oraz Berlinale Talent Campus 2006. W 2004 teledysk “Sen” (czarno-biały, zrealizowany w jednym ujęciu) otrzymał nagrodę za najlepsze zdjęcia na festiwalu polskich wideoklipów YACH Film, zajął także 2. miejsce na festiwalu filmów niezależnych Offensiva 2004. Wielokrotnie nominowany do nagród za najlepsze zdjęcia i reżyserię. W 2009 zdobył Fryderyka za najlepszy teledysk “W Aucie”, który na youtube.com obejrzano 14mln razy.


▼ MIKOŁAJ MOLENDA (REŻYSERIA/ZDJĘCIA)

W roku 2007 ukończył Architekturę i Urbanistykę na Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Otrzymał wyróżnienie I-stopnia w organizowanym przez SARP konkursie im. Zbyszka Zawistowskiego na najlepszy dyplom roku z architektury. Jest autorem filmów windsurfingowych, animacji klasycznych i 3D. Aktualnie jest zaangażowany w tworzenie instalacji artystycznych wykorzystujących technikę video mappingu i projektowania parametrycznego. Zajmuje się fotografią surfingową (wystawa w ZPAP w Warszawie). Pracował jako architekt przy wielokrotnie nagrodzonym projekcie polskiego pawilonu Expo 2010 w Szanghaju. Od wielu lat jego życie jest ściśle związane z surfingiem.

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…